Легенда світового біатлону й, можливо, найкращий атлет в історії цього виду спорту, норвежець Уле Ейнар Бйорндален сьогодні мешкає не у себе вдома, а в Білорусі.

Титулований атлет, 8-разовий олімпійський чемпіон та людина на прізвисько «Король біатлону» перебрався до сусідньої країни влітку цього року. Тобто, уже в час повномасштабного нападу на Україну, який Росії розпочала завдяки підтримці Білорусі.

В інтервʼю норвезькому виданню VG Уле розповів про причини переїзду в підсанкційну країну, яку називають останньою диктатурою Європи, та про ставлення до війни в Україні.

В Білорусь 49-річного Бйорндалена занесли сімейні справи. З 2016 року він одружений на колишній білоруській біатлоністці Дарʼї Домрачевій. Разом вони виховують двох доньок, молодша з яких і стала причиною переїзду.

Народжувати Міру (так звати молодшу доньку) 37-річна Домрачева захотіла у себе на батьківщині. Тому сімʼя, як повідомляє VG, задля цього минулого літа покинула життя в Монако, де мешкала раніше.

«Вона народжувала на батьківщині, в Білорусі. Потім захотіла трохи побути там, щоб заспокоїтися. Ми провели ціле літо в Білорусі й зараз досі там. Подивимося, що вийде зрештою», – розповів Уле днями під час свого візиту до столиці Норвегії, Осло.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Darya Domracheva (@dadofun)

Звісно, через це рішення Бйорндален стикнувся з критикою в рідній країні. Та йому не звикати. З 2019 по 2022 роки Уле працював у Китаї, де тренував збірну Китаю з біатлону. Через що його критикували світові правозахисні організації на кшталт Amnesty International.

«Природно, що з цього приводу будуть питання. Але у мене немає особливих думок щодо цього. В Білорусі ми народжували, мали там літню відпустку. Моя дружина хоче спокою після пологів. Для нас природно бути там», – пояснив легендарний спортсмен.

Війна не напружує сімʼю Бйорндалена. В Білорусі він її «не відчуває і не помічає»

В Осло Уле довелось відповісти на логічні запитання про війну в Україні та переїзд в країну, яка посприяла її ескалації. Очікувано, Бйорндален висловився розмито:

«Сподіваюся, війна закінчиться якомога швидше. Все повернеться в норму.

Наша сімʼя в Білорусі не відчуває та не помічає війни, інакше нас би там не було. Але, звісно, люди там переймаються цим так само, як і всюди. Вони хочуть спокою».

В схожій манері Уле прокоментував й позицію Міжнародного союзу біатлоністів, який рішуче проти повернення росіян та білорусів до змагань до закінчення повномасштабного вторгнення в Україну

«Ми маємо справу з рішенням IBU, за яким стоїть більшість. Вважаю, що нічого не зміниться, поки не закінчиться війна. IBU був дуже чітким із самого початку. Сподіваюсь, що все повернеться в норму, й вони [росіяни та білоруси] знову зможуть змагатись».

Бйорндален не насмілився критикувати позицію IBU, на відміну від своєї дружини. Домрачева раніше паралельно зі закликами до припинення війни критикувала недопуск російських та білоруських біатлоністів до міжнародних змагань.

Ймовірно, обережність Уле у висловлюваннях пояснюється тим, що він працює телеекспертом норвезького каналу TV 2 – транслятором біатлону в країні. На згаданому заході в Осло Бйорндален виступив саме як його представник.