Футбол в росії навряд чи колись знову стане колишнім. Готується до ухвалення рішення, яке повністю змінить майбутнє спорту у країні-терористці.

Найближчим часом російські футбольні чиновники обговорять перспективу виходу місцевої збірної зі Спілки європейських футбольних асоціацій (УЄФА), повідомляють «Новини.LIVE» із посиланням на «Чемпіонат».

Що чекає на російський футбол?

В останні місяці в росії багато йдеться про можливий перехід РФС з УЄФА до Азійської конфедерації футболу (АФК). Це підтвердив президент російської футбольної спілки. РФС обговорить перехід до Азійської конфедерації на найближчому засіданні виконкому.

Наприкінці квітня було представлено кілька можливих сценаріїв розвитку російського футболу. Одним із них став перехід до АФК, участь збірної у Кубку Азії, а клубів — у турнірах під егідою конфедерації. Це дозволило б повернути бодай якусь змагальність у російський футбол. При цьому спортивні чиновники розуміють, що після членства в УЄФА цей крок стане пониженням у класі заради хоч якогось руху.

У березні 2022 року ФІФА викреслила збірну росії зі стиків за право зіграти на Кубку Світу в Катарі. У вересні УЄФА повідомив, що не допустить росії до кваліфікації Євро-2024. Таким чином, команда Валерія Карпіна пропустить два турніри поспіль. Враховуючи інформацію, що російський футбол залишатиметься в ізоляції щонайменше десять років, залишається лише одне питання: наскільки болісним буде зникнення «спорту номер один» у росії.