Бразильські національні збірні та клуби можуть бути відсторонені від усіх міжнародних змагань, включаючи відбірковий турнір до чемпіонату світу-2026, а членство країни у Міжнародній федерації футболу (ФІФА) призупинено. Такі жорсткі санкції загрожують південноамериканським за втручання уряду в діяльність місцевої асоціації.

Відповідні дані має у своєму розпорядженні інформаційне агентство Associated Press у розпорядженні якого виявився лист ФІФА на адресу Федерації футболу Бразилії (ФФБ). 7 грудня суд Ріо-де-Жанейро відсторонив від посади президента ФФБ Еднальдо Родрігеса за порушення у процедурі виборів його на цю посаду.

ФІФА закликала ФФБ не проводити нові вибори голови організації на вимогу влади.

«Жодні рішення, що впливають на ФФБ, включаючи будь-які вибори або заклики до виборів, не будуть визнані. Якщо це не дотримуватиметься, у ФІФА не буде іншого вибору, окрім як передати це питання відповідному керівному органу для розгляду та ухвалення рішення, що може також включати відсторонення», – йдеться у листі.

Зазначимо, що ФІФА історично вважає національні федерації автономними від державної влади. Будь-яке втручання у їхню діяльність вважається порушенням статуту ФІФА.