Директор Шахтаря зі стратегічного розвитку Юрій Свиридов розкритикував українську футбольну владу від 1991 року через відсутність представників України у Виконкомі FIFA.

«Наскільки я знаю, і я впевнений на 100%, що за весь час існування незалежної України, з 1991 року, ще не було жодного представника України у виконкомі ФІФА.

Там є представники Вануату, Фіджі та інших. Попри всю повагу до цих країн, ми теж за 30 років маємо бути там.

З новими змінами ми повинні бути амбіційними, долучатися до керівних органів ФІФА, УЄФА і брати на себе лідерство теж. Непросто там працювати, але нам треба шукати нових лідерів в Україні, які будуть це робити на користь українського футболу і держави.

Чому нас там не було раніше? Тому що, ймовірно, ми не розуміли цінність цього напрямку, не було людей, які могли б там працювати. Сама система українського футболу не дає дорогу молодим лідерам. Зокрема і в футбольних клубах повинні з’являтися нові обличчя, які мають розвиватися і йти далі. Не можуть люди по 70-80 років представляти країну в цьому віці.

Все змінюється дуже швидко, і ми маємо дивитися на тих людей, які хочуть працювати і знають англійську, мандрують, навчаються, готові представляти країну в цих керівних органах.

Дуже важливо, яка команда прийде з Шевченком. Дуже важливе його бачення. Якщо він буде теж підтримувати свої амбіції і розуміти важливість цього напрямку, то отримає від нас підтримку і допомогу. Важливо, щоб він сам був проактивний, підтримував людей, які готові там працювати, і шукав таких людей, будував цю команду.

Ми маємо бути відкритими, ми маємо проявляти лідерство, і маємо так розвивати свої стосунки, щоб нас поважали. Не тільки приїжджати на два-три дні, на красиві івенти, які організують УЄФА чи ФІФА, а бути там і бути серед перших, які формують адженду до цих заходів. І в майбутньому претендувати на керівні посади.

Тобто неможливо вже працювати по тих ідеях, які формують інші представники. Ми маємо долучатись, маємо просувати свої ідеї і формувати політику в міжнародних футбольних органах», — зазначив Свиридов.