Директор КП «МФК «Металург» Юрій Зенкін розповів про наслідки скорочення фінансування клубу міською радою Запоріжжя.

«На жаль, скорочення фінансування вимагає змін у всіх підрозділах підприємства. Тому ми вимушені розривати контракти з частиною футболістів основної команди, з іншими – переглядати контракти у бік зменшення заробітної плати. З деякими гравцями молодіжної команди теж розриваємо контракти.

При цьому у тих футболістів «Металурга-2», хто залишиться, з’явиться шанс закріпитися в основі. Хочу звернути увагу, що статус вільного агента отримають лише декілька гравців. Частину футболістів ми виставимо на трансфер. Також планується скорочення тренерського штабу в футбольній школі.

За моєю інформацією, місто не проти залучити приватного інвестора для клубу. І певні кроки у цьому напрямку зроблені. Розроблено декілька механізмів співфінансування діяльності клубу: один з них – угода про приватне партнерство, ще один – розподіл фінансування між містом та інвесторами. Інфраструктуру фінансує місто, спортивні підрозділи – приватний інвестор. Варіанти юридично непрості, але логічні й зрозумілі. «Металургу» потрібен потужний інвестор.

У нас були попередні перемовини з представниками турецького бізнесу. На жаль, ситуація показує, що ті потенційні інвестори, з якими ми контактували, хоч і зацікавлені в інвестиціях в український футбол, але на даний момент не поспішають приймати рішень стосовно клубу, що знаходиться у прифронтовій зоні.

При цьому всі відмічають, що Запоріжжя з його футбольною історією, інфраструктурою та кількістю вболівальників після Перемоги має шанси на залучення інвестицій в футбольний бізнес», — сказав Зенкін.