ОлНа початку року, 3 січня, Україна за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів повернула з російського полону 230 військових та цивільних. Це найбільший за час повномасштабного вторгнення обмін.

Серед повернутих на рідну землю – баскетболіст Борис Завацький. Він відомий передусім виступами в харківській аматорській баскетбольній лізі, але має досягнення і в професійному баскетболі. Борис Завацький на початку 2000-х грав у Вищій лізі за харківський «Політехнік», а 1999 року був чемпіоном України з баскетболу 3х3.

Втратив 45 кілограмів, били за те, що високий: з російського полону повернули чемпіона України з баскетболу 3х3

Борис пішов добровольцем на війну в 2015 році і звільнився наприкінці 2021 року, але з початком повномасштабного вторгнення одразу пішов у військкомат. За 5 місяців, поки Борис був не на службі, він встиг одружитись з дівчиною Юлією, з якою разом вчився в інтернаті (Юлія – займалась біатлоном) і яка була його першим коханням, але з якою він майже 20 років не спілкувався.

«Він казав, що нарешті знайшов своє кохання. Хоча все одно рвався на фронт, не міг знайти себе в цивільному житті. Та й зараз, одразу після обміну, він рветься назад йти захищати Україну. Хоча зрозуміло, що треба багато часу на відновлення», – розповіла пресслужбі ФБУ дружина Бориса Завацького Юлія.

Борис Завацький воював у складі 92-ї окремої механізованої бригади імені кошового отамана Івана Сірка, але 25 березня 2022 року в Харківській області біля села Вільхівка зник під час виконання бойового завдання, потрапивши в засідку.

Втратив 45 кілограмів, били за те, що високий: з російського полону повернули чемпіона України з баскетболу 3х3

«Він пробув у полоні 21 місяць. Через Червоний Хрест я дізналась, що він живий, перебуває в полоні. З ним там був ще один спортсмен – кікбоксер Олексій Ануля – так от він за себе і за Бориса розповідав, що їх били навіть просто за те, що вони високі зростом, спортивні, і це росіян дуже дратувало, у карцер садили. Борис поки нічого за полон мені не розповідав. Він втратив майже 45 кілограмів. З нього там знущались, у нього була контузія і взагалі стан здоров’я суттєво погіршився. Я його не впізнала на тих світлинах, які він мені надіслав після обміну. Це все зараз фіксується для ООН. Але він не зламався. Це патріотична людина, він завжди за Україну», – розповіла Юлія.