Легендарний хорватський нападник Звонімір Бобан залишив Європейський футбольний союз (УЄФА), в якому він обіймав посаду керівника футбольного департаменту. Бронзовий призер чемпіонату світу-98 зважився на такий крок на знак протесту проти намірів президента УЄФА Александера Чеферіна внести зміни до статуту організації та «обнулити» свої терміни.

Про це Бобан написав у відкритому листі, який опублікувало видання Jutarnij List. Колишній футболіст італійського «Мілана», у складі якого він виграв Лігу чемпіонів, розкритикував Чеферіна за непослідовність та бажання фактичні узурпувати владу в УЄФА.

«Парадоксально, але саме Чеферін запропонував і запустив у 2017 році пакет реформ, які мали захистити УЄФА та європейський футбол від «поганого управління», яке було наслідком старої корумпованої системи. Два основні пункти полягали в тому, що ні президент, ні члени виконкому не можуть балотуватися на посаду понад три рази. Його відмова від цих цінностей та змін важко зрозуміти, він, без жодного сумніву, продовжить розвивати цю ідею, яку я вважаю фатальною», – наголосив Бобан.

Зазначимо, що Чеферіна було обрано президентом УЄФА у вересні 2016 року і переобрано на цю посаду в лютому-2019. Словенський функціонер хоче зняти обмеження на кількість років, протягом яких можна керувати організацією, чим викликав розкол в УЄФА.