Народний депутат України Георгій Мазурашу поділився думками стосовно доцільності мобілізації футболістів. Про це пише SportNews.

На думку Мазурашу, мобілізація футболістів наразі не є правильною ідеєю.

«У нас багато спортсменів перебувають на передовій зі зброєю в руках. На жаль, уже відомо про багатьох спортсменів, які віддали своє життя за країну.

Я думаю, чимало діючих воїнів мають те чи інше спортивне минуле. Спорт загартовує людину фізично та морально, часом і патріотично виховує спортсменів. Це питання ще треба вивчати.

Очевидно, що чинних спортсменів не дуже мудро залучати до служби. Мала ймовірність, що хтось, припустимо, з клубів УПЛ чи Першої ліги ухвалить рішення йти на фронт. Тим більше, що, як у потенційних військових, у них набагато слабший рівень, ніж у тому спорті, де вони виступають.

Так, мобілізація це про обов’язок, а не бажання. Але потрібен ще й здоровий глузд. Кожна адекватна людина розуміє, що ті, хто не хочуть бути в армії, не повинні там бути, від таких там безліч проблем. Людина, яка не хоче, ще має можливість послатися на стан здоров’я, хоча наші ВЛК майже всім кажуть – «придатний». Спортсмен такого сказати не може про себе. ТЦК могло б ретельніше працювати з потенційними військовими, а не заганяти всіх підряд. З яких багато хто потім стає відказниками. Або залишають військові частини. Здаються в полон або ще гірше, про що не хочеться говорити.

Похід ТЦК до футбольного клубу чи, наприклад, до фітнес-центру мені здається непродуктивним, або навіть неадекватним. Це дає лише негативний результат», — заявив нардеп.