Легендарні українські футболісти більше не працюють в Українській асоціації футболу. Андрій Шевченко, якого 25 січня обрали новим президентом УАФ, провів перші кадрові зміни. У відставку відправили Олега Протасова, Анатолія Дем’яненка та Олексія Mихайличенка.

Всіх перших віце-президентів та віцепрезидентів попереднього керівного складу УАФ відправили у відставку, повідомляє Sport.ua. Рішення прийняли на позачерговому Конгресі УАФ, який відбувся 25 січня.

Своїх посад позбулась ціла група функціонерів. Зокрема легендарні в минулому українські футболісти Олег Протасов, Олексій Mихайличенко та Анатолій Дем’яненко. За часів президентства Андрія Павелка в Українській асоціації футболу вони займали посади віцепрезидентів.

Зі всіма звільненими функціонерами провели розрахунок, видали вихідну допомогу та трудові книжки. Олег Протасов, Олексій Mихайличенко та Анатолій Дем’яненко мають тренерські ліцензії і зможуть повернутись до роботи з футбольними клубами.

Олег Протасов, Олексій Mихайличенко та Анатолій Дем’яненко свого часу виступали у складі київського Динамо та збірної СРСР. Протасов і Mихайличенко грали і за збірну України.

Анатолій Дем’яненко грав за Динамо у 1979-1989 та 1992-1993 роках. У 2005-2007 роках був головним тренером київського клубу. Під керівництвом Дем’яненко кияни стали чемпіонами України, двічі вигравали Кубок та Суперкубок України.

Олексій Mихайличенко грав у Динамо з 1982 по 1990 рік. Головним тренером киян був у 2002-2004 роках. З 2011 по 2021 рік працював у структурі Динамо на різних посадах. У 2004-2008 роках очолював молодіжну збірну України U21. На посаді головного тренера національної збірної України працював у 2008-2009 роках.

Олег Протасов перейшов в Динамо з Дніпра у 1988 році. У складі команди провів два роки, після чого вирушив за кордон. Під час тренерської кар’єри працював з різними клубами. З них українським був лише Дніпро у 2006-2008 роках.

Скоротити кількості перших віцепрезидентів та віцепрезидентів запропонував новий президент УАФ Андрій Шевченко. Раніше в організації було 6 перших віцепрезидентів та 8 віцепрезидентів. Реорганізація має розгрузити та вдосконалити роботу УАФ.

Тепер у складі президії УАФ один перший віцепрезидент та два віцепрезиденти. Першим віцепрезидентом Конгрес УАФ обрав Павла Бойчука. Віцепрезидентами стали головний тренер збірної України Сергій Ребров та президент Львівської обласної асоціації футболу Олександр Шевченко. При виборах членів президії голоса розподілились наступним чином: 89 голосів – «за», 2 – утрималися, 3 – не голосували.