У вівторок, 30 січня, з’явилася інформація, що півзахисник Георгій Судаков продовжив контракт з донецьким Шахтарем до червня 2029 року, прописавши відступні на суму понад 100 млн євро.

Журналіст Михайло Співаковський спробував знайти пояснення такому рішенню гравця, на якого існує серйозний попит серед європейських клубів.

«У Судакова була якась певна зарплатня, назвемо умовно 15-20 тисяч. У квітні минулого року (до перепідписання контракту – прим. «УФ»), ми розуміємо, що його заробітна плата мала зрости вдвічі, адже він на це заслужив.

Але ринкові умови на момент квітня 2023-го та того, що зараз відбувається навколо Судакова – це абсолютно різні речі».

Співаковський припускає, що сам Судаков міг виступити ініціатором продовження контракту на кращих умовах.

«Напевно, Судаков розуміє зараз, що його можуть продати за 40-50 млн в Наполі або Ювентус. А яка там буде зарплатня? Це не УПЛ, там не буде 7 млн брудними, як колись у Ярмоленка за рік. Там буде 2,5-3 млн, а тут людина заробляє 500 тисяч на рік.

Він може собі ставити запитання: «Хлопці, ви мене торгуєте, можна якось покращити умови?».

Журналіст вважає, що покращення умов для Судакова може подати відповідний сигнал до європейських клубів, які могли спекулювати темою особистих умов контракту.

«Думаю, що Шахтар прийшов до цієї думки не тільки за допомогою самого Судакова. Вони розуміють, що це певний сигнал до європейської спільноти, що ми можемо створити хлопчику такі умови, що ви не будете потім за ним бігати та казати, що готові дати у п’ять-десять разів більше».

Наостанок Співаковський розповів, якою може бути зарплата лідера «гірників» за новим контрактом.

«Я думаю, що зараз це має бути мінімум 1,5-2 млн за рік», – зазначив Співаковський на ютуб-каналі «ТаТоТаке».