Наймолодший чемпіон Європи зі стрибків у воду Олексій Середа розповів, як війна проти росії ледь не зруйнувала життя його родини. Спортсмен пригадав один із жахливих обстрілів рідного для нього Миколаєва.

18-річний спортсмен із теплом пригадує життя до 24 лютого 2022 року, хоча тоді в Україні вже тривала війна (із 2014 року), але вона не була територіально такою масштабною. Олексій Середа на собі відчув, що таке російська агресія, коли над головою літають ворожі снаряди.

Ворог ледь не забрав життя батька Середи

Чемпіон Європи зі стрибків у воду розповів, як під час одного із обстрілів ворожий снаряд влучив у його будинок в Миколаєві. На щастя, у той момент ні Олексія, ні його батька не було у помешканні. Похід до друга врятував батькові Олексія життя.

«Сумую за довоєнним часом. Життя тоді було для мене легким, але зараз в один момент я можу втратити все. Коли лягаєш спати, ти чуєш звуки снарядів, які летять над твоїм будинком, ти навіть можеш їх побачити, а також є сирени, які означають, що тобі потрібно встати і знайти десь (безпечне місце – 24 Канал) через повітряну тривогу. Ти можеш піти на тренування і померти», – розповів жахливі подробиці Середа.

«Коли почалася війна, у мій будинок у Миколаєві влучив снаряд. Мені пощастило, бо мене там не було, а батько поїхав до друга. Якби він був у будинку, він би просто помер. Це дивно і важко, тому що ви не можете планувати майбутнє, але це так і є», – додав спортсмен.

Відзначимо, що у Миколаєві залишається чимало родин українських спортсменів, які попри постійні обстріли не покидають рідних домівок. Одним із таких прикладів є родина відомої фехтувальниці Ольги Харлан.

Хто такий Олексій Середа

18-річний стрибун у воду, який за своєю спиною має вже два «срібла» чемпіонату світу (2022, 2023). Дворазовий чемпіон Європи з водних видів спорту (наймолодший) у 2021-му та 2022-му роках. Став першим українцем, якому таке досягнення вдалось двічі. Також має призові місця на Євро, яке відбулось у Києві (2019). У 2023-му році в польському Кракові Середа здобув дві перемоги на Європейських іграх.