У Міністерстві молоді та спорту повідомили, що за час дії воєнного стану 317 спортсменів, тренерів і членів команди спортивного персоналу протермінували дозволені терміни перебування за кордоном.

Про це йдеться у відповіді міністерства на запит агентства «Інтерфакс-Україна».

У відомстві зазначили, що у 2022-2024 роках направили до Державної прикордонної служби України 4760 листів щодо перетину кордону спортсменами, тренерами та спортивним персоналом для участі в спортивних змаганнях.

Крім того, у Мінспорту зазначили, що за весь період дії в Україні воєнного стану, порушуючи вимоги законодавства, прострочили дозволені терміни перебування за кордоном 317 людей.

Зокрема, терміни перебування поза Україною порушили футболісти Артем Довбик, Анатолій Трубін, Ілля Забарний, Михайло Мудрик та Артем Громов, які грають у закордонних клубах.

Яке покарання за неповернення?

У міністерстві заявляли, що в разі неповернення спортсменів в Україну після змагань їх можуть виключити зі складу збірних і позбавити спортивних звань.

«У разі порушення умов, визначених зобов’язанням щодо термінів повернення в Україну, Мінмолодьспортом спільно зі спортивними федераціями опрацьовується питання щодо виключення таких осіб зі складу національних збірних команд України та позбавлення їх спортивних звань», — зазначили у відомстві.