Український тренер Олександр Бабич, відомий по роботі в одеському «Чорноморці», «Маріуполі» та криворізькому «Кривбасі», очолив болгарський «Пірін». Цей клуб став для 44-річного фахівця другим закордонним у професіональній кар’єрі. До «Піріна» він працював тренером-консультантом в аматорській «Фратрії».

Новоспечений керманич клубу першого дивізіону Болгарії з однойменного міста дав інтерв’ю виданню UA-Футбол.

— Контракт з «Піріном» уклав на півтора роки. Першочергове завдання перед командою є таким — уникнути «вильоту» та закріпитись у першій лізі. У клуба до цього були фінансові проблеми, проте зараз ми спілкувались з генеральним директором клубу та мером міста, і перспективи у «Піріна» є обнадійливими – з нового сезону підписані контракти з новими інвесторами. Тож майбутнє клубу виглядає світлим.

— Скільки часу минуло від пропозиції очолити команду до підписання контракту?

— Небагато. Це були найшвидші переговори. Справа в тому, що у мене була домовленість з президентом мого попереднього клубу, «Фратрії», що у випадку, якщо мені надійде конструктивна пропозиція, то ми готові будемо потиснути один одному руки і розлучитися друзями.

— Як формувались ваші враження про нову команду?

За тиждень чи трішки більше я встиг побачити два контрольних матчі за участі «Піріна», а сьогодні познайомився з командою наживо, провівши з нею перше тренування. Під час заняття побачив гарні емоції підопічних, що вселяє надію та позитив. Я переконаний, що зараз команда знаходиться не на тому місці, на якому повинна бути. Проте враховуючи проблемні фінансові складові, які були у попередніх тренера та керівництва клубу, то вважаю, що ситуація вирішна.

— Хто входить до вашого тренерського штабу?

— Моїми помічниками є двоє співвітчизників – Артем Філімонов, який виконує функції тренера-аналітика, та Олександр Лавренцов, котрий відповідає за роботу з воротарями.

— Чи маєте намір використовувати у «Піріні» українських футболістів?

— Зараз в команді є воротар Максим Ковальов, який грав в Україні за херсонський «Кристал». Ще двоє футболістів, які донедавна захищали кольори «Піріна», пішли. Це атакувальні гравці Дмитро Семенів та Данило Кондраков. На даному етапі знайомимось з футболістами у тренувальному процесі. Гадаю, якщо хтось із українців матиме бажання та змогу виїхати до Болгарії, то звичайно ж, такі варіанти розглядатимемо.