Ексголкіпер збірної України та сімферопольської «Таврії» Максим Левицький пригадав трагічний випадок, який трапився 15 жовтня 1995 року на матчі «Шахтар» – «Таврія». Тоді на стадіоні «Шахтар» прогримів вибух, внаслідок якого загинув власник донецького клубу Ахать Брагін.

Після інциденту матч зупинений, він був дограний лише 31 жовтня. Гра завершилася з рахунком 0:0. Майже через рік з моменту загибелі Брагіна новим президентом «Шахтаря» став Рінат Ахметов.

– Ви були учасником матчу «Шахтар – «Таврія у жовтні 1995 року, коли загинув тодішній власник донецького клубу. Які спогади залишилися з того виїзду?

– Той матч можна було назвати битвою кланів. Таврію фінансували «Башмаки» і банда Грека (прізвисько Брагіна в кримінальних колах, – прим.) утримувала «Шахтар. Я не пам’ятаю, які були між ними відносини, але з нами на гру полетіли троє людей Грека.

Трибуни від поля були далеко. Пройшло кілька хвилин з початку гри, як пролунав вибух. Повалив дим, люди почали вибігати в бік поля. Було не так багато глядачів. Всі вони полізли через паркан, тому що почав обвалюватися бетон.

Я не пам’ятаю, хто був арбітром (Анатолій Жосан із Херсона, – прим.). Це був його перший матчі у вишці. Пролунав свисток. Саша Гайдаш вибиває м’яч. Гра зупинилася і, не змовляючись, всі пішли в підтрибунку. З нами на матчі був клубний оператор Володя, який зайшов осипаний побілкою та посіченими ногами рештками бетону. Ніхто не знає, що робити далі. Приводять до тями оператора.

Заходять в роздягальню міліцейські чини і кажуть нам: «Хлопці, нічого такого не трапилось. Вибух був за межами стадіону, ніхто не загинув. Йдіть далі грайте». Володя підривається і каже: «Ви з глузду з’їхали? Як ніхто не загинув? Там кров на всіх стінах! Ноги вибухівкою ледь не зламало. Ми не будемо грати».

Наприкінці жовтня ми дограли цей матч. Після цього вибуху всю банду Грека перестріляли у Сімферополі. У нас було перехрестя Козлова та Севастопольської, недалеко від центрального ринку. Греківська кавалькада повернула на центральний ринок на світлофорі. Підійшла людина та впритул їх розстріляла. Майже як у фільмі про Комісара Катані.