Захисник ЛАСКа Максим Таловєров розповів, що хоче виступати тільки за збірну України, незважаючи на намір отримати постійну посвідку на проживання в Чехії.

— Була інформація, що хід із повторною орендою, а не одразу повноцінний трансфер влітку до ЛАСКу – це твоє побажання, щоб отримати право постійного місця проживання в Чехії після 5 років перебування в країні. Можете підтвердити/спростувати це?

— Так, за законами Чехії є таке право, що через 5 років у країні я можу отримати постійний дозвіл на проживання. Мене зараз із Чехією пов’язує багато, оскільки я там добре адаптувався, знаю культуру, знаю мову, систематично виплачую великі податки. Влітку планую подавати документи і це мені дозволить насамперед перебувати в Чехії більше 180 днів на рік. І не буде потреби оформляти візу після приїзду туди.

У мене там багато друзів, багато знайомих, дуже люблю цю країну. Але насправді це не має нічого спільного з отриманням громадянства, тож не знаю, чому це викликало такий резонанс у медіа.

— З огляду на максимальне наближення до дебюту за дорослу збірну України в офіційному матчі, чи останнім часом були якісь нові кроки з боку чеської федерації, незважаючи на твою відмову грати за їхні U-21?

— Якими б не були кроки з боку федерації Чехії, особисто я бачу себе лише у футболці національної збірної України. Це навіть не обговорюється. Хотілося б закрити це питання раз і назавжди.

— Які очікування від плей-офф відбору Євро-2024, як оцінюєш суперників?

— Це одні з найважливіших цьогорічних матчів загалом і найважливіші цього сезону для збірної. Партнери зі збірної та тренери говорили, що на цьому рівні вже немає якихось легких чи важких суперників, кожна гра складна. Я це знаю і за клубним рівнем, і за рівнем U-21. Абсолютно все одно — кожна гра дуже важка.

Впевнений, що на рівні збірних кожна команда ще конкурентніша. Очікування, що всі зустрічі будуть складними, а наша команда робитиме все можливе та неможливе, щоб досягти того, що ми хочемо. Робитимемо все. Кожен із суперників теж заслужив вийти у плей-офф — це означає, що вони дуже сильні. Готуватимемося і віритимемо в краще.