Федерація баскетболу України оголосила про кадрові зміни в ростері національної команди напередодні початку кваліфікації до чемпіонату Європи 2025 року.

Про це повідомляє офіційний сайт ФБУ.

Центровий болгарського «Міньора» Богдан Бринюк отримав перший виклик до головної команди «синьо-жовтих». Тренерський штаб вирішив запросити дебютанта через дефіцит у передній ліній збірної.

Бринюк був основним центровим молодіжки на Євробаскеті серед 20-річних торік. До лав національної команди він потрапив після травм Скапінцева, Анікієнка та Конєва. Варіант покликати Геруна з чемпіонату Японії відкинули «через тривалий переїзд та важкий процес акліматизації».

Бринюк виграв заочну конкуренцію за місце в ростері «синьо-жовтих» у Десмонда Йяму. Утім, керманич збірної Віталій Степановський вирішив залишити проспекта в лавах України U-18. Бігмен перебуває на контракті з мюнхенською «Баварією».

Збірна України в кваліфікації на Євробаскет-2025

«Синьо-жовті» змагатимуться в групі A відбору. Там команда Степановського проведе 6 матчів у трьох вікнах.

Перша пара поєдинків запланована на лютий. Зі Словенією збірна зустрінеться на виїзді 22 лютого, а через три дні прийме португальців у Ризі. Натомість у наступному вікні на українців чекатиме подвійне протистояння з Ізраїлем – вдома (22 листопада) та в гостях (25 листопада).

Завершать кваліфікацію українці двома поєдинками в лютому 2025-го. Спершу «синьо-жовті» приймуть словенців, а потім поїдуть у гості до збірної Португалії. До наступного раунду відбору вийдуть три найкращі команди квартету.