У Словаччині помер Володимир Стремоухов — відомий український баскетболіст 50-60-х років ХХ століття.

Помер Володимир Стремоухов: не стало відомого баскетболіста, автора кидка

Баскетболу Стремоухов навчився у луганській ДЮСШ у тренера Михайла Цимбаренка. Виступав за команди КПІ, СКІФ, Будівельник, Спартак (Луганськ), збірні Києва, України та Радянського Союзу. Майстер Спорту міжнародного класу, багаторазовий чемпіон України, призер чемпіонатів СРСР, Спартакіади народів СРСР (1963р.), дворазовий чемпіон Всесвітніх Універсіад (1959, 1961 рр.).

Володимир Стремоухов був першим радянським баскетболістом, який освоїв так званий кидок у стрибку «а-ля Стрем». Отримавши м’яч від партнера або миттєво зупинившись після дриблінгу в будь-якій точці, розташованій не далі ніж за шість-сім метрів від щита, Стремоухов несподівано і різко стрибав вгору і трохи назад і, перебуваючи в повітрі, направляв м’яч у кошик. Гра була й ефектна (глядачам, звичайно ж, подобався такий витончений кидок) і ефективна.

У 1957-му році Володимира Стремоухова другим з українських баскетболістів запросили до збірної СРСР для участі у Всесвітніх іграх молоді. Втім, через прив’язаність до Києва Стремоухова неохоче брали у збірну СРСР, тому ні в Олімпійських іграх, ні в одному з чемпіонатів світу або Європи він не брав участь незважаючи на його результативну гру. Звідси і відсутність гучних титулів.

Небагатослівний у житті Володимир на майданчику перетворювався на бійця – емоційного, агресивного, швидкого. Якщо додати до цього прекрасне бачення майданчика, дріблінг, взаємодію з партнерами і кидок «аля Стрем» стане зрозумілим, чому його гра регулярно зривала аплодисменти трибун.

На професійному рівні Володимир Стремоухов грав до 40 років, але і після того ще майже 30 років виступав у змаганнях ветеранів, працюючи з молоддю, виховавши багатьох талановитих баскетболістів і вкладаючи в цю справу всю душу. Останні роки жив у Словаччині.