Відомо, що спортсмени можуть вільно виїжджати за кордон для участі в змаганнях. Проте часто соціальні мережі вибухають невдоволенням через це.

Відомий український екс-тенісист і військовослужбовець «Альфи» Сергій Стаховський в інтерв’ю РБК-Україна сказав, чому це справедливе рішення.

Стаховський каже, що всі українці вболівають за національну збірну та радіють, коли вона виходить на Євро. Наприклад, нещодавно Україна обіграла Ісландію з рахунком 2:1, чим відкрила собі шлях на чемпіонат Європи-2024.

«Для того, щоб у цій збірній були кадри, які якісно відповідають рівню футболу у світі, нам треба, щоб якомога більше наших футболістів грали за кордоном. Чим більше їх там буде, тим вищою буде якість безпосередньо футболістів в збірній і тим вищою буде якість футболу в Україні», — пояснює Сергій.

Він порівнює футбол із веденням бізнесу: футболісти затримуються в європейських клубах, українські ФК можуть продавати своїх гравців і таким чином підвищувати якість національного футболу.

«Якщо клуби бачать, що вони виховують якісних гравців, які втримуються в Європі, вони розуміють, що це певна модель введення бізнесу, тому що будь-який спорт — це комерція. Українські клуби будуть ставити задачі, виховувати та продавати, але за цей час вони теж створюють якісніший футбол в Україні», — вважає Стаховський.

Водночас він переконаний, що в Україні є велика кількість видів спорту, які так само повинні отримати увагу та визнання.

«У нас є спортсмени, які реально зубами вигризають результат, і ми про них нічого не знаємо, і ви про них ніколи не почуєте, окрім того моменту, коли вони завоювали медаль. Медіа повинні змінити своє ставлення до наших спортсменів, і навіть якщо ці статті не читають, вони все одно повинні бути, тому що людина на це заслуговує», — наголошує екс-тенісист.