Європейський футбольний союз (УЄФА) продовжив нарахування клубного рейтингу росії, незважаючи на відсторонення команд із рф від турнірів під егідою організації. Країна-агресорка знову отримала 4.333 бали за сезон 2023/24 до таблиці коефіцієнтів, за якою формує представництво у єврокубках.

Відповідні дані значаться на офіційному сайті УЄФА. Завдяки такому відношенню з боку футбольного союзу росія за підсумками цьогорічного клубного сезону виявилася вищою за Україну, війну проти якої вона розпочала у лютому 2022 року і за що була відсторонена від світового футболу.

У сумі за п’ять останніх сезонів у росіян тепер в активі 22.965 бали і 22-й рядок у таблиці коефіцієнтів. Це дозволило б виставити рф чотири команди на старті єврокампанії у 2026 році.

Вище України: УЄФА нарахував Росії рейтинг за єврокубковий сезон

Зазначимо, що наступного сезону УЄФА кардинально змінить формат проведення Ліги чемпіонів. У турнірі буде відсутній груповий етап, а всі учасники будуть знаходитися в єдиній турнірній таблиці.

Вище України: УЄФА нарахував Росії рейтинг за єврокубковий сезон

Україна втратила гарантоване місце в основній сітці ЛЧ, але «Шахтар» може уникнути кваліфікаційного раунду у разі перемоги мадридського «Реала» над дортмундською «Боруссією» у фіналі ЛЧ 1 червня.