Коментатор Євро-2024 Віталій Волочай розповів історію про те, як його ледь не мобілізували на вулиці. Про це пише видання SportNews.

За словами Волочая, це сталося, коли він стояв на зупинці громадського транспорту. До нього підійшли представники поліції та ТЦК, які й вручили йому повістку. Щоправда, у коментатора виникли сумніви щодо оформлення повістки.

Згодом після розмови з представниками одного з київських ТЦК та прохання надати відповідні документи невідомі особи пішли.

«Стою на зупинці, підходять два поліцейські кажуть покажи документи. Показав. Кажуть, «ага, бачимо на обліку, а «Резерв»+ є?», Кажу, є. Показав. Кажуть, «зараз прийде ТЦКшник». Прийшов. Показав йому то саме. Каже, «виписую повістку на уточнення даних тобі». Ну, кажу, виписуйте.

Виписав, дає мені. Кажу, «а нічого що я не підписався ніде?». Він розгубився. Каже, «ні, нічого, але якщо з нами зараз в ТЦК поїдете, ми повз чергу проведемо, і до вечора будете мобілізовані». Кажу, «та ні мужики, у мене робота, та й дивно ви себе ведете. Натякаєте на щось».

Кажуть, «ну все, сьогодні до 15:00 зʼявитися». Куди, кажу, ви ж дали папірчик мені, а там нічого нема, ні печатки, нічого. Дайте-но я подзвоню в свій військкомат і спитаю. Дзвоню, кажу так і так люди кличуть дані оновити, я наче це вже зробив. Воєнком каже, «а сфотографуй їх».

Кажу, «мужики покажіть посвідчення поліцейські і посвідчення ТЦК, я зафільмую». Віддали військовий мені, і розбіглись в різні сторони. Поліцаї в одну, хлопець у формі в іншу. Це якась нова схема? Що це було взагалі?

Поспілкувавшись з людьми, які працюють в Дарницькому ТЦК, я дізнався, що моя ранкова зустріч на 99% була з не справжнім працівником ТЦК, і, можливо, з не справжніми поліціянтами. Кажуть, що такий «бізнес» активно процвітає у Одесі. Тому завжди питайте документи. Не робіть як я», — написав Волочай у Twitter.