Українські біатлоністи розпочали виступи на літньому чемпіонаті світу-2024 з біатлону. В четвер, 22 серпня, в естонському Отепяя відбулись перші старти серед юніорів та юніорок.

Змагання відбувались у два етапи: кваліфікація та фінал. Учасників на першому етапі поділили на чотири заїзди, з яких у фінал проходили по шість найкращих спортсменів з кожного старту та ще шість біатлоністів, які показали найкращий час у загальному заліку. Таким чином 30 юніорів отримували можливість позмагатися за медалі у фіналі.

До стартової заявки чоловічого відбору увійшли п’ять українців: Богдан Борковський, Єгор Макаренко, Віталій Мандзин, Сергій Супрун, Михайло Хміль. Серед юніорок до заявки потрапили шість українських біатлоністок: Олена Городна, Олександра Меркушина, Поліна Пуцко, Ксенія Приходько, Вікторія Хвостенко, Аліна Хміль.

Як минула гонка юніорів

За результатами кваліфікації до фіналу суперспринту вдалося відібратися чотирьом з п’яти українців. Причому всі вони фінішували у топ-3 своїх заїздів: Богдан Борковський став переможцем четвертого, тоді як Віталій Мандзин і Сергій Супрун стали другими у першому та другому заїздах відповідно.

Усі три українські біатлоністи у підсумку змогли показати результат у топ-10 у фіналі суперспринту. Найближчим до подіуму був Віталій Мандзин: попри п’ять хиб, український біатлоніст фінішував шостим з відставанням у 31.8 секунд від переможця гонки Давіда Еліаса з Чехії.

По п’ять хиб на вогневих рубежах припустилися також Богдан Борковський та Сергій Супрун. Однак на фініші вони показали сьомий та десятий результат відповідно. Причому Супрун показав найшвидший час стрільби серед усіх біатлоністів (1:31.3 хвилина).

Ще один українець, Михайло Хміль, фінішував 14-м у гонці юніорів. Ключовими у виступі біатлоніста стали три промахи на першій «стійці».

10. Сергій Супрун (Україна, 1+1+2+1) +45.5
14. Михайло Хміль (Україна, 1+1+3+1) +1:36.0.

Як минула гонка юніорок

У тридцятку найкращих потрапили п’ять українських біатлоністок. Одразу чотири українки стартували в одній кваліфікаційній групі: Хвостенко фінішувала першою, Приходько — третьою, а Меркушина — п’ятою в третьому старті, а Пуцко потрапила у топ-6 четвертого заїзду. Хміль та Городна ще зберігали шанси пройти у фінал за добором, але пробитись до тридцятки змогла лише Олена.

Вже після першої стрільби у фіналі гонку очолила Олександра Меркушина. У топ-5 також розташувалася Олена Городна. Але після другого вогневого рубежа обидві українки випали з трійки лідерок, при цьому до топ-5 піднялися Приходько та Хвостенко, який провели «чисту» стрільбу.

Усі українки заробили щонайменше одне штрафне коло після першої «стійки», натомість четвертий рубіж три юніорки подолали без штрафів.

У підсумку три представниці України фінішували у топ-10: Хвостенко, Приходько та Меркушина показали п’ятий, сьомий та десятий результати відповідно. Городна перетнула фінішну пряму 15-ю, а Пуцко — 25-ю.