Літній чемпіонат світу-2024 з біатлону продовжився спринтом серед юніорок за участю шести спортсменок збірної України. «Срібло» перегонів здобула Вікторія Хвостенко, яка на фініші програла лише 0.6 секунди болгарці Валентині Дімітровій. Трійку призерок з двома хибами довершила Олена Городна.

Як пройшла гонка

Після першого вогневого рубежу топ-3 складалася з українських біатлоністок: гонку очолювала Городна, маючи 6.4 секунди переваги над Хвостенко, 12.7 секунди — над Ксенією Приходько.

Вирішальними стали дві хиби Городної на «стійці», попри які українка зуміла зберегти місце у проміжній топ-5. У лідерки вийшла 17-річна Хвостенко, уникнувши штрафних кіл на обох вогневих рубежах.

Хвостенко претендувала на «золото», але фінішувала з відставанням у менш ніж секунду від Дімітрової. Болгарська біатлоністка мала два промахи на «лежці», але показала другу швидкість серед усіх учасниць на дистанції.

Городна також компенсувала два штрафних кола швидкістю ходом — стала третьою у гонці за цим показником і поступилася лише двом біатлоністкам збірної Болгарії.

Ксенія Приходько замкнула топ-6, а п’ятою українкою в межах першої десятки стала Олександра Меркушина, яка мала найкращу швидкострільність серед усіх учасниць (за швидкістю ходом — шоста).