Останній день літнього чемпіонату світу-2024 з біатлону в естонському Отепяя розпочався з гонки переслідування серед юніорів. Загалом участь у гонці взяли 60 спортсменів. У цій дисципліні Україну представляли Віталій Мандзин, Богдан Борковський, Сергій Супрун, Михайло Хміль та Єгор Макаренко.

Для усіх юніорів гонка переслідування стала другим стартом на цьогорічній літній світовій першості. Причому Віталій Мандзин розпочинав гонку у статусі нового чемпіона світу у спринті серед юніорів.

Як пройшла гонка переслідування серед юніорів на чемпіонаті світу?

Мандзин за результатами спринту стартував першим. Попри те, що Віталій схибив на першому вогневому рубежі, українець втримав лідерство. Натомість «чистий» рубіж провів Борковський, увійшовши в топ-3 гонки.

Після другої «лежки» гонку продовжував очолювати Мандзин, а Борковський заробив одне штрафне коло і втратив дві позиції.

Лідеру гонки єдиному серед українців вдалось повернутись на дистанцію без жодної хиби після першої «стійки». Супрун, Хміль та Макаренко заробили по одному штрафному колу, а Борковський найбільше — чотири, остаточно втративши шанси увійти в трійку лідерів.

На останньому вогневому рубежі Віталій заробив три хиби. Поки біатлоніст біг штраф, інші учасники скоротили відставання, але не змогли обійти українського спортсмена.

На фініші перевага Мандзина над найближчим переслідувачем склала 18.8 секунд. Трійку призерів довершили норвежці Хавард Тостеруд та Сіверт Герхардсен — обидва схибили по чотири рази на вогневих рубежах.

Окрім Мандзина у топ-20 також фінішували три українці: Борковський перед фінішем зміг покращити позицію до 11-ї, Супрун фінішував 13-м, а Хміль посів 19-ту сходинку. Найгірший час серед «синьо-жовтих» показав Єгор Макаренко — перетнув фініш 37-м з відставанням від лідера гонки понад 4:39 хвилини.