Президент Федерації біатлону України Іван Крулько підвів підсумки виступів нашіх спортсменів на Універсіаді та Європейському юнацькому олімпійському фестивалі.

«Найголовніше те, що в обидвох турнірах ми не залишились без медалей. Якщо подивитися на наші виступи на Всесвітній Універсіаді в Лейк-Плесиді, то з шести медалей, які збірна України взяла в усіх видах змагань, дві – у біатлоні. Це – добре, але не межа наших можливостей. Як відомо, перед Універсіадою захворів Віталій Мандзин, який, враховуючи його результати та досвід, набутий на Кубку світу, мав усі шанси бути одним з лідерів турніру.

Що стосується Європейського юнацького олімпійського фестивалю – це також важливі старти, адже вони проходять під егідою Міжнародного Олімпійського Комітету. І мене дуже порадувало, що наша молода спортсменка, яка представляє Закарпаття, Олександра Меркушина, змогла вибороти дві медалі – золото і бронзу. Серед свого віку вона явно виділялась і показала себе дуже сильно. Мені здається, допомогло цьому і слушне рішення дати їй можливість виступити на найвищому рівні. Цей досвід додав їй впевненості та під час змагань Європейського юнацького олімпійського фестивалю.

Це ще один аргумент на користь того, що на всіх змаганнях ми мусимо виборювати максимально можливу квоту. Це даватиме змогу заявляти молодих спортсменів. Нехай вони одразу не будуть в топі, але досвід, який вони там здобувають, є неоціненним, аби показувати кращі результати в майбутньому. Тому я сподіваюсь, що саме такий принцип ми будемо застосовувати.

Але насправді зараз дуже турбує маленька лава запасних. Якщо ми поглянемо на спортсменів команди Б, то рівень результатів у порівнянні з основою дуже відрізняється. Потрібно підвищити конкуренцію, можливо – завдяки спортсменам з хорошими фізичними даними з інших видів спорту, адже біатлон надає хороші можливості реалізувати себе і навіть заробити кошти.

Крім того, зараз ми працюємо над тим, аби формувати спеціальні групи молодих біатлоністів, які можуть стати для нас перспективою. Також продовжуємо просуватись у питанні розвитку масового біатлону. Моє завдання, як президента федерації, полягає в тому, щоби у нас всередині країни з’явилась конкуренція. Так, це процес тривалий, і результат він дасть у майбутньому – не за рік і навіть не за два. Але, як я говорив, ми дивимось в перспективу Олімпійських Ігор не лише 2026-го, але й 2030-го років», — заявив Крулько.