На Кубку світу з біатлону визначилися володарі Малих кришталевих глобусів в індивідуальних гонках. Заключні старти в дисципліні у шведському Естерсунді виграли італійка Доротея Вірер та німець Бенедикт Долль.

Усього впродовж сезону 2022/23 учасники змагань Кубка світу провели по три індивідуальні гонки серед чоловіків і жінок. Окрім Естерсунда, дисципліна була представлена на етапах у фінському Контіолахті і німецькому Рупольдингу, повідомляє «Суспільне Спорт».

В Естерсунді вдруге в сезоні медаль чоловічої «індивідуалки» здобув норвежець Ветле-Шостад Крістіансен. В Естерсунді він додав «бронзу» до другого місця в січневому старті Рупольдинга та здобув свій перший Малий кришталевий глобус у кар’єрі, на 20 очок випередивши німця Долля.

Попередній лідер заліку Йоганнес Бьо, що виграв індивідуальну гонку в Рупольдингу, не зміг вийти на старт в Естерсунді через COVID-19. Та опустився на підсумкове сьоме місце рейтингу.

У жінок єдиною біатлоністкою, що тричі за сезон виходила на подіум індивідуальних гонок, стала італійка Ліза Віттоцці. У Контіолагті вона здобула «бронзу», в Рупольдингу — «золото», а в Естерсунді показала другий найкращий час позаду співвітчизниці Вірер.

Віттоцці випередила в заліку француженку Жюлью Сімон на 70 очок та вдруге в кар’єрі здобула Малий кришталевий глобус в індивідуальних гонках. Вона також вигравала нагороду в сезоні 2018/19.

Серед українців найвищу сходинку в заліку «індивідуалок» посів Антон Дудченко на 26-й позиції. У жіночому рейтингу Юлія Джима стала найкращою біатлоністкою «синьо-жовтих» з 37-м результатом за підсумками сезону.