На Кубку світу з біатлону відбулися заключні естафети сезону 2022/23. Чоловіча й жіноча гонки пройшли в рамках восьмого етапу в Естерсунді.

У двох естафетах тріумфували збірні Норвегії. В обох випадках головну конкуренцію їм склала Франція: у чоловічій гонці відстань між командами склала 22.5 секунди, у жіночій — 15.2 секунди.

Навіть за відсутності головних лідерів команди — Штурли Легрейда, Йоханнеса і Тар’єя Бьо (усі — COVID-19) — чоловічій збірній Норвегії вдалося виграти шосту з шести естафетних гонок Кубка світу. Відтак на чолі заліку дисципліни команді не було рівних — відстань від дворазових срібних призерів з Німеччини на другій позиції становила 120 очок, повідомляє «Суспільне Спорт».

Попри перемогу в Естерсунді, у жіночому естафетному заліку норвежки поступилися лідерством збірній Франції. Француженки виграли дві естафети цього сезону — в Гохфільцені та Антгольці, ще одного разу фінішувавши другими.

Виграти жіночий залік Франція змогла саме завдяки другому місцю в останній естафеті сезону, до того француженки йшли другими після Швеції, але обійшли суперниць в Естерсунді!

Відтак Норвегія вшосте поспіль виграє загальний естафетний залік Кубка світу у чоловічих командних гонках. Для Франції тріумф у жіночій дисципліні за підсумками сезону став третім в історії та першим — з 2012 року.

Серед українських команд краще себе проявили чоловіки, що фінішували п’ятими в Естерсунді. У заліку вони розділили сьоме місце з Фінляндією. Натомість жіноча збірна України, що двічі фінішувала в топ-10 усіх естафетних гонок цього сезону, закінчуватиме змагальний рік на 10-й сходинці.