У казахстанському Щучинську добіг кінця юніорський чемпіонат світу з біатлону. На турнірі розіграли 18 комплектів нагород на юнацькому та юніорському рівнях, повідомляє «Суспільне Спорт».

Вже перший змагальний день турніру приніс збірній України бронзову нагороду. У дебютній змішаній юнацькій естафеті третє місце посіла четвірка Олени Городної, Олександри Меркушиної, Богдана Борковського та Михайла Хміля.

До другої та останньої медалі «синьо-жовтих» у Щучинську також доклалася Олександра Меркушина. Вона стала третьою в індивідуальній гонці, вигравши особисту нагороду на другому турнірі сезону після зимового Європейського юнацького олімпійського фестивалю-2023 в Італії.

На юніорському рівні найкращі результати України в особистих гонках показали Степан Кінаш та Віталій Мандзин — 17-ті місця в індивідуальній гонці та переслідуванні відповідно. В естафетах команда одного разу фінішувала в топ-10 — дев’яте місце змішаної гонки на старті турніру.

З двома нагородами Україна закінчувала турнір на 12-й сходинці підсумкового медального заліку чемпіонату. За числом медалей збірна продемонструвала п’ятий найкращий результат на турнірі — найкращий здобуток з 2019 року, коли Україна теж була п’ятою з двома золотими медалями Катерини Бех.

Головним тріумфатором змагань у Казахстані стала збірна Німеччини, чиї біатлоністи виграли рівно половину з 18 гонок турніру. До дев’яти золотих нагород німецькі біатлоністи додали шість медалей срібного ґатунку.

За сумарним числом нагород німців на турнірі випередила Норвегія — 18 медалей. З них лише п’ять були найвищого ґатунку — другий результат у підсумковому заліку.

Всі результати України в топ-20 особистих гонок ЧС-2023

3-те місце: Олександра Меркушина (індивідуальна гонка, дівчата)
7-ме місце: Олена Городна (індивідуальна гонка, дівчата; спринт, дівчата)
10-те місце: Олександра Меркушина (гонка переслідування, дівчата)
11-те місце: Олена Городна (гонка переслідування, дівчата)
14-те місце: Михайло Хміль (гонка переслідування, хлопці)
17-те місце: Степан Кінаш (індивідуальна гонка, юніори), Богдан Борковський (гонка переслідування, хлопці), Віталій Мандзин (гонка переслідування, юніори)
18-те місце: Олександра Меркушина (спринт, дівчата)
20-те місце: Юлія Городна (гонка переслідування, юніорки)