Екс-третя ракетка світу Еліна Світоліна прокоментувала позицію глави НОК України Вадима Гутцайта, який заявив, що українські спортсмени не повинні виступати на змаганнях, де допущені спортсмени з росії та білорусі, повідомляє UA-Футбол.

«Це питання дуже складне. Сподіваюся, що будь-які подальші рішення будуть зваженими і не зашкодять українському спорту, і нашій державі загалом: усередині країни та на міжнародній спортивній арені.

Я спробую прокоментувати та роз’яснити на прикладі тенісу та дам власну оцінку того, що обговорюється протягом останнього тижня.

Вже понад рік триває повномасштабна війна. Але, на жаль, наші українські інститути не змогли переконати міжнародні асоціації та тенісну спільноту прибрати російських та білоруських спортсменів із туру. До речі, я говорю і про НОК, і про Мінспорт, і про ФТУ. Це не змогли зробити і ми, тенісисти, хоча протягом цього часу неодноразово порушували і порушували це питання на різних рівнях. Єдине, чого нам вдалося досягти, – це санкція з білим прапором. Тому ми маємо й надалі працювати разом і зробити все, щоб не допускати цих спортсменів до виступів на міжнародних змаганнях та особливо на Олімпіаді.

Далі щодо можливої заборони. Наразі рекомендація звучить так: «не брати участь у змаганнях, до яких будуть допущені російські та/або білоруські спортсмени».

Що це означає де-факто? Це означає, що кар’єра всіх українських професійних тенісистів – і дорослих, і юніорів має завершитися. Бо якщо ми не можемо брати участь у турі, де грають країни під білими прапорами, нам нема де грати. Це кінець. Виходить, теніс треба викреслити як вид спорту.

Припустимо, ще якісь міжнародні федерації приймають рішення та допускають цих спортсменів до змагань. Наскільки мені відомо, зараз вони виступають під нейтральним прапором у тенісі, велогонках, а минулого тижня їх уже допустили до фехтування. Нема гарантії, що завтра їх не допустять до інших видів спорту. Що робити Україні із забороною на виступи для наших спортсменів? Продовжувати забороняти? Забирати «зброю» у наших спортсменів?

Запитайте спортсменів із інших видів спорту. Яким буде їхнє ставлення та рішення, якщо вони опиняться у ситуації, в якій сьогодні опинилися всі українські тенісисти?

Уявімо, що ми бойкотуємо та знімаємося з турнірів. Далі що? Ми пішли, вони залишилися і продовжують перемагати свої країни. А ми – ні, бо ми пішли. Наші військові так би ніколи не зробили. Вони борються за кожен сантиметр нашої землі, за кожне слово, за можливість підняти український прапор на звільненій Харківщині чи Донбасі.

Для мене тенісний корт – це мій фронт. Саме там я завжди піднімаю український прапор, там я говорю про війну, про те, що Росія – це країна-терорист. Я привертаю увагу всього світу саме там, де я маю голос та силу.

Повірте, непросто виходити на корт, коли проти тебе грає спортсмен із країни-агресора, і ти не знаєш – він за вбивство українців чи проти? Але ми не боїмося, ми виходимо на корт, щоб боротися та перемагати. Заради України та тих спортсменів, які загинули у війні.

Підсумовуючи, хочу сказати, що я негативно ставлюся до заборон. Хочеться, щоб ми шукали smart-рішення навіть під час війни. Тому що ми – нове покоління. Тому що це війна старого та нового. Тому що ми боремося за демократію та право говорити. Має бути повне розуміння того, як працює конкретний спорт, пошук рішень та зрозуміла стратегія, яка не лише допоможе виграти сьогодні, а й стане запорукою майбутнього розвитку.

За моїми оцінками, війна відкинула український спорт на 10 років тому. Спортивні досягнення – це та частина української ДНК, яку знають у світі. І мені як українці та як тенісистці дуже болить, щоб невваженими чи поспішними рішеннями ми не зламали цей переможний код. Слава Україні!», — сказала Світоліна.