Сезон Кубка світу з біатлону завершений. У неділю, 19 березня, відбулися заключні гонки етапу в Холменколлені — чоловічий та жіночий масстарти.

Останніми переможцями гонок Кубка світу з біатлону стали норвежець Йоханнес Бьо, а також шведка Ханна Еберг. Норвезький біатлоніст при цьому ще й оновив абсолютний рекорд за перемогами в особистих гонках сезону — переміг у 19 з 25 стартів.

Загалом у сезоні Кубка світу з біатлону були розіграні 55 комплектів нагород. Здобути медалі вдалося представникам десятьох країн, однак не Україні, пише «Суспільне Спорт».

Для України сезон 2022/23 Кубка світу з біатлону став першим в історії, який вона завершила без медалей. Починаючи з сезону 1992/93, коли українські біатлоністи почали виступи на турнірах, у кожному з них вдавалося закінчити Кубок світу бодай з однією нагородою.

Востаннє Україна здобувала «золото» на рівні Кубка світу з біатлону у сезоні 2018/19 — дві перемоги. Після цього українські біатлоністи в наступних трьох сезонах виграли сім нагород — жодної золотої.

Результати збірної України з біатлону в останні п’ять сезонів:

• 2019 рік: 2 «золото» + 0 «срібло» + 2 «бронза» — дев’яте місце
  • 2020: 0 + 2 + 1 — дев’яте місце
  • 2021: 0 + 2 + 1 — десяте місце
  • 2022: 0 + 0 + 1 — десяте місце
  • 2023: 0 + 0 + 0

Ушосте поспіль переможцем медального заліку Кубка світу з біатлону стала збірна Норвегії. Сезон вони завершили з 61 медаллю, 30 з яких — золоті. До топ-3 увійшли також Швеція та Франція, причому шведки випередили француженок лише завдяки перемозі в останній гонці сезону.

Усі результати України у топ-10 сезону Кубка світу з біатлону

5-е місце: чоловіча естафета (Естерсунд)
6-е місце: змішана естафета (Нове-Мєсто), одиночний мікст (Нове-Мєсто), чоловіча естафета (Рупольдинг)
7-е місце: одиночний мікст (Поклюка)
8-е місце: чоловіча естафета (Антхольц)
9-е місце: жіноча естафета (Антхольц, Естерсунд), чоловіча естафета (Контіолахті)
10-е місце: Артем Прима (гонка переслідування, Ансі)