Авіабази в окупованому Криму було уражено серією успішних ракетних ударів, про це у спільній статті заявили головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний та перший заступник голови оборонного комітету Ради Михайло Забродський.

Як пише НВ, в статті йдеться, що головною особливістю військового протистояння ЗСУ з російськими військами «є навіть не суттєва відмінність в чисельності сил і засобів сторін на користь росіян, і навіть не значні просторові показники стратегічної операції проти України», а «вирішальна диспропорція в спроможностях».

«Найбільш показовим її втіленням є різниця в граничній досяжності засобів ураження. Якщо для ЗС РФ вона становить до 2000 км з урахуванням дальності польоту крилатих ракет повітряного базування, то для ЗС України вона фактично обмежена 100 км дальністю польоту ракет і глибини розташування стартових позицій застарілих ОТРК», — йдеться у статті.

Генерали визнають, що неможливо одночасно позбавити противника такої суттєвої переваги, але цілком можливо протиставити противнику свою спроможність діяти подібним чином і на подібну дальність.

«Мова йде, звісно, про постачання партнерами України для ЗСУ систем озброєння або певних найменувань боєприпасів із відповідною дальністю дії», — йдеться у матеріалі.

В статті сказано, що на увазі мається не тільки і не стільки певні найменування, такі як, наприклад, ракета MGM-140B ATACMS Block 1A для РСЗВ Himars.

«Має бути застосовано комплексний підхід до переоснащення артилерії, ракетних військ, тактичної авіації і Військово-морських сил ЗС України та інших складових їх могутності», — сказано у статті.

Залужний і Забродський заявили, що переконливим прикладом правильності такого підходу в поточному році є успішні зусилля ЗС України з фізичного перенесення бойових дій на тимчасово окуповану територію АР Крим.

«Йдеться про серію успішних ракетних ударів по кримським авіабазам противника, перш за все — по аеродрому Саки», — сказано у статті.

Вибухи у Криму — що відомо?

Від початку серпня на окупованому півострові регулярно чутно вибухи. Так, 9 серпня Крим охопила паніка після серії вибухів на військовому аеродромі Саки поблизу курортного селища Новофедорівка. Тоді окупаційна «влада» назвала причиною вибухів «детонацію кількох авіаційних боєприпасів», побоюючись визнати удар ЗСУ по цілі на півострові.

Як пише CNN, у той день Росія зазнала найбільших добових втрат в авіації з часів Другої світової війни.

За інформацією Washington Post, за атакою на аеродром у Криму стоять підрозділи українських Сил спеціальних операцій.

Через тиждень, вранці 16 серпня, поблизу селища Азовське Джанкойського району вибухнув склад боєприпасів, а в самому Джанкої сталася пожежа на трансформаторній станції.

Крім того, вдень 16 серпня пролунали вибухи на території російської авіабази у селищі Гвардійське під Сімферополем, де, за даними Bellingcat, базувалися 24 російські літаки.

Окупаційна влада причиною цих вибухів знову назвала «детонацію боєприпасів».

За інформацією CNN, Україна стоїть щонайменше за трьома вибухами в окупованому Криму.

Ці атаки у Криму викликали панічні настрої серед російських відпочивальників і місцевих окупантів, що спричинило великі затори з охочих покинути півострів і виїхати назад до Росії.

Крім того, за даними української розвідки, після серії вибухів у Криму окупанти почали терміново евакуювати літаки та гелікоптери.

Вибухи на півострові поновилися 18 серпня. У Керчі, як запевняє місцева окупаційна влада, спрацювала ППО. Вибухи також пролунали у Севастополі та у районі військового аеродрому окупантів у Бельбеку. «Губернатор» окупованого Севастополя заявив, що у районі аеропорту Бельбек засобами ППО збили безпілотник.

Наступного дня вибухи прозвучали у небі над Євпаторією та у селищі поряд, а також у Севастополі. Окупанти знову заявили про вдалу роботу ППО та збитий безпілотник.