Російські генерали не знають, як відзвітувати Кремлю про поразку окупантів на Харківському напрямку, де Сили оборони України за кілька днів просунулися майже на 50 км і звільнили десятки населених пунктів. Загарбники очікували контрнаступу ЗСУ лиш на Херсонщині й готувалися саме до нього, підтягаючи туди резерви.

Саме цей факт дав топвоєначальникам ЗС рф привід говорити вищому керівництву про те, що їхні війська зможуть виконати поставлене політичне завдання. Водночас джерела у розвідці повідомляють, що зміна ситуації на Харківщині поставила ворога у вкрай незручне становище, пише OBOZREVATEL з посиланням на «24 канал».

Ситуація на Херсонщині стала критичною для ворога

Зазначається, що спершу російські розвідники, «воєнкори» і навіть деякі офіцери на всіх напрямках подавали своєму начальству інформацію про те, що на ввірених ним ділянках фронту готується контрнаступ ЗСУ. Проте у штабах ці дані ігнорували, вважаючи, що єдина ділянка, де можуть активізуватися бойові дії, – Херсонська область.

Загарбники перекидали на правий берег Дніпра додаткові резерви для посилення оборони тимчасово окупованого регіону. Вони розраховували, що вихід з ладу всіх мостів не вплине на постачання угрупованню всього необхідного і що вони зможуть використовувати понтонні переправи та баржі.

Але всі резервні варіанти сполучення між двома берегами ефективно перекрили українські артилеристи, через що багатотисячне військо Путіна подекуди опинилося навіть без води. Постачання боєприпасів, продуктів й усього іншого віднедавна загарбники здійснюють лише за допомогою вертольотів.

Окрім того, українська піхота, моторизовані частини, артилерія та авіація постійно завдають ворогу суттєві ураження, що дає змогу і звільняти деякі населені пункти, і постійно зменшувати можливості ворога.

«Зміна ситуації на фронті призводить до неабиякої паніки серед загарбників. Адже вони з «полювальника» перетворилися на жертву, а ця роль росіянам ніколи не подобається. То ж у різноманітних чатах, де спілкуються між собою окупанти, несеться величезна хвиля «зради» та ниття», – йдеться у матеріалі.

Втримати розчарування не змогли навіть пропагандисти та «воєнкори». Вони спершу писали про те, як «контрнаступ провалився», а потім почали розповідати, як «героїчні десантники втримали всі позиції». Попри зміну наративів росЗМІ, у країні-агресорі зрозуміли, що на фронті трапився провал.

Контрнаступ на Харківщині змінює правила гри

З урахуванням усіх проблем окупаційних військ на Херсонському напрямку загальну ситуацію генерали ЗС рф цілком могли назвати контрольованою, вважають у розвідці. Але, як з’ясувалося, вони свідомо ігнорували дані власної розвідки та не робили нічого, щоб «захистити» свої війська на Харківщині.

«Через це Сили оборони України буквально зім’яли позиції окупантів під Балаклеєю, а окупанти хоча й чинили традиційний для себе опір, вщент посипалися. Сотні російських воєнних злочинців загинули, десятки здалися та потрапили у полон. Це також стосується й мобілізованих у «Л/ДНР», – наголошується у статті.

Джерела в українській розвідці кажуть, що прорив ЗСУ фронту на Харківському напрямку призвів до того, що особовий склад путінської армії неабияк запанікував. Нині у самій рф не розуміють, чи мають вони сили, щоб зупинити просування українського війська, а самі окупанти вірять у те, що командири у разі чого тікатимуть, покинувши їх на смерть.

У паніці загарбники, які перебувають на тимчасово окупованій півночі Донеччини. Також у розпачі самі російські генерали, бо вони, схоже, планували великий наступ на Донецькому напрямку силами свого третього армійського корпусу, а тепер їм доведеться розпорошувати залишки резервів тонким шаром по всьому фронту. Військові аналітики переконані, що все це й змінює правила гри у війні.

Раніше військовий експерт інституту Євро-Атлантичного співробітництва Ігор Козій наголосив, що росія не змогла здолати опір України за пів року війни, хоча мала величезну перевагу. Однією з причин цього є корупція і деградація в усіх сферах рф. Не виключено, що це зачепило і її ядерні війська.