Наставник чоловічої збірної України з біатлону Юрай Санітра розповів про виступу «жовто-блакитних» у пасьюті на першому етапі Кубка світу сезона-2022/23.

«Антон Дудченко підтвердив, що буде радувати — з 59-ї позиції [вийшов] на 18-ту. Тому скажу, що знову три хлопці в очках. Артем Прима теж гідно пробіг. Тому можемо бути задоволені.

Гадаю, що всі вболівальники та спортсмені очікували на цей момент, коли розпочнеться сезон. Бо ми практично з лютого не мали жодного контакту, не могли виступати. Готувалися в умовах, які були за цієї ситуації.

На цей момент скажу, що жодна з команд, з якими ми ведемо боротьбу, не була у настільки важкій ситуації, як наша. Тому, якщо дивитися з цієї точки зору, можу сказати, що задоволений. Вже перший етап хлопці пробігли гідно, естафету. Шкода, що Дмитро Підручний перебуває у складній ситуації з коліном, тому бачитимемо, як проходитиме його відновлення.

Більше боявся стрільби. Але вона на гіршому рівні. Ще не на 100% встигаємо фізично конкурувати з нашими суперниками. Гадаю, це пов“язано з тим, що траси у Контіолахті — специфічні, підйоми. Перед цим готувалися у норвезькому Трюселі, і нам треба адаптуватися до змагального режиму, як бігти, як розподілити сили та як стріляти.

Я вже казав на початку сезону, що хочу давати шанс хлопцям з команди Б. Ще й ця ситуація з Дмитром Підручним не така, як очікували. 100% робитимемо ротацію на наступний етап».

Ми вже розмовляли з Денисом Насико, якому треба додати трохи впевненості, що він стартуватиме на Кубку IBU. А хто приїде — скажу після спринту. Гадаю, що дивитимуся на Мандзина й Тищенка», — сказав Санітра.