У словацькому Брезно-Осрблі триває літній чемпіонат світу-2023 з біатлону. Програму першого змагального дня закривав суперспринт серед юніорів.

Вже перша гонка чемпіонату принесла збірній Україні одразу дві нагороди. Подвійний подіум зі «сріблом» та «бронзою» у суперспринті юніорок забезпечили Олександра Меркушина та Олена Городна відповідно.

У змаганнях серед хлопців Україну представляли одразу шестеро біатлоністів. Всі українці виходили на кваліфікаційний старт, до фіналу ж проходили спортсмени з відбіркового топ-30.

Як пройшов суперспринт серед юніорів

• Всі шестеро українців пройшли до фіналу за підсумками кваліфікації. Найкращим у відборі став Богдан Борковський: з «нулями» на двох вогневих рубежах він показав другий найкращий час, позаду лише хорвата Матії Леговича.
  • Утім, у фіналі Борковський заробив два кола штрафу вже на стартовій «лежці» й покидав рубіж на межі проміжної топ-20. Натомість чисто відпрацювали Степан Кінаш та Віталій Мандзин, у топ-10 також вибігав зі стрільбища Сергій Супрун.
  • Вирішальними для Супруна стали дві заключні «стійки», на яких він припустився сумарно однієї помилки. На заключний відрізок Сергій вибігав першим, у компанії лише поляка Яна Гуньки.
  • Врешті саме Гунька показав найкращу швидкість ходом на шляху до «золота». Супрун за цим показником був лише десятим, але зберіг на фініші друге місце — поляку він програв 9.8 секунди.
  • Кінаш з чотирма хибами став четвертим. А Мандзин, найшвидший українець на останньому колі, піднявся із сьомого на п’яте місце.
  • Решта українців фінішували поза топ-20. Борковський показав 21-й найкращий час, а Єгор Макаренко та Михайло Хміль розділили 23-24 місця.