У словацькому Брезно-Осрблі завершується літній чемпіонат світу-2023 з біатлону. Останній день турніру відкрили гонки переслідування серед юніорок та юніорів.

До персьюту біатлоністи кваліфікувалися за результатами спринтів, які відбулися напередодні. До гонки переслідування потрапляли топ-40 у біатлоністок та топ-60 – у біатлоністів. Відтак, українці відібралися до цього старту у повному складі, адже юніорки фінішували у топ-14, а юніори – у топ-22.

Найкращу позицію у гонці переслідування за підсумками спринту серед українських юніорок отримала Олена Городна, яка стартувала четвертою. Натомість у юніорів Україна була представлена шістьма біатлоністами, чотири з яких стартували у топ-5: Богдан Борковський, Степан Кінаш та Віталій Мандзин у першій трійці відповідно, а Сергій Супрун – п’ятим.

Як минули гонки переслідування юніорок та юніорів

• У персьюті юніорок Україна була представлена складом: Олена Городна, Олександра Меркушина, Ксенія Приходько та Єва Мартиненко.
  • Городна стартувала четвертою з відставанням від топ-3 у 11 секунд. За підсумками першої стрільби українка допустила одну хибу, але залишилися на четвертому місці. Потрапити до призової трійки Олена змогла після другої стрільби, яку українка провела без помилок.
  • До фінішу Городна ще тричі заходила на штрафне коло, однак змогла фінішувати третьою з відставанням від лідерки Лори Хрістової на 56.5 секунди. Завдяки цьому результату Олена завершила літній чемпіонат світу з біатлону з двома нагородами – першою була «бронза» у суперспринті.
  • Натомість Меркушина, яка у спринті була 11-ю, персьют завершила на шостому місці, маючи п’ять штрафних кіл. Приходько та Мартиненко посіли 12-е та 14-е місця відповідно, допустивши на стрільбі у гонці по три хиби.
  • У гонці переслідування юніорів Україну представляли шість біатлоністів: Богдан Борковський, Степан Кінаш, Віталій Мандзин, Сергій Супрун, Єгор Макаренко та Михайло Хміль.
  • Після першої стрільби Борковський втратив лідерство у гонці, поступившись ним хорвату Матія Леговичу.
  • За підсумками третьої стрільби у призовій трійці залишився лише Богдан Борковський.
  • На фініші персьюту українців випередив Легович, а Мандзин та Борковський фінішували слідом.
  • За крок до медалі у персьюті зупинився Кінаш, який став четвертим. Також у першій десятці фінішував Супрун, який посів сьоме місце. Хміль, який у гонці допустив вісім хиб, став 19-м, а через п’ять позицій до фінішу прийшов Макаренко – 24-е місце.