У словацькому Брезно-Осрблі завершився літній чемпіонат світу-2023 з біатлону. Впродовж турніру розіграли 12 комплектів нагород серед дорослих та юніорів.

Всього до Словаччини в складі збірної вирушили 24 біатлоністи. Згодом не зміг розпочати змагання лідер чоловічої команди Дмитро Підручний — через зламану руку капітан так і не виходив на жоден із стартів.

Єдиним біатлоністом України, що відстоював медалі після змагань минулого року, був Віталій Мандзин. У німецькому Рупольдингу влітку 2022-го він вигравав «бронзу» юніорської гонки переслідування й дозволив збірній увійти до медального заліку.

Як виступила Україна на літньому ЧС-2023

• Перші медалі збірної в Брезно-Осрблі виграли Олександра Меркушина та Олена Городна — «срібло» та «бронза» в суперспринті юніорок відповідно.
  • Першу дорослу нагороду збірній Україні також приніс суперспринт. У фіналі чоловічих змагань Артем Тищенко третім перетнув фінішну лінію.
  • Найрезультативнішою для України стала спринтерська гонка серед юніорів, де біатлоністи збірної розділили всі три сходинки подіуму: Богдан Борковський здобув «золото», Степан Кінаш — «срібло», Віталій Мандзин — «бронзу».
  • По дві нагороди протягом чемпіонату вибороли три українські біатлоністи-юніори: Богдан Борковський («золото» + «бронза»), Віталій Мандзин («срібло» + «бронза») та Олена Городна (дві «бронзи»).

Чемпіонат світу-2023: всі нагороди України

«Золото»: Тарас Лесюк (масстарт), Богдан Борковський (спринт, юніори).

«Срібло»: Олександра Меркушина (суперспринт, юніорки), Сергій Супрун (суперспринт, юніори), Степан Кінаш (спринт, юніори), Віталій Мандзин (гонка переслідування, юніори).

«Бронза»: Артем Тищенко (суперспринт), Олена Городна (суперспринт; гонка переслідування, юніорки), Віталій Мандзин (спринт, юніори), Богдан Борковський (гонка переслідування, юніори).

Що означають результати України

• У медальному заліку Україна посіла друге підсумкове місце. Вище за «синьо-жовтих» з трьома золотими медалями фінішувала лише Болгарія.
  • 11 нагород різних ґатунків — найкращий показник серед усіх збірних чемпіонату. Лише Болгарії вдалося дістатися позначки у чотири медалі.
  • Україна на шість позицій покращила підсумкову позицію в заліку в порівнянні з минулорічним чемпіонатом, коли розділила 8-12 сходинки з єдиною «бронзою» Віталія Мандзина.

Медальний залік ЧС-2023: топ-5