«Усі вболівальники аплодували нам стоячи»: Олександра Меркушина про виступ у Хохфільцені

На етапі Кубка світу у австрійському Хохфільцені стався дебютний виступ молодої української біатлоністки Олександри Меркушиної – молодшої сестри Анастасії Меркушиної. Олександра взяла участь у спринтерській гонці, після якої поділилася своїми враженнями.

«Насправді я щиро в захваті від цієї гонки, від цієї атмосфери. Для мене це був справжній вир емоцій, але при цьому я залишалася зібраною. Навіть не хвилювалася перед гонкою, а просто була в очікуванні того, як заглиблюся в ці емоції.

Таке відчуття насправді в мене вперше. Дуже сподобалася атмосфера, сподобалося як вболівальники щиро підтримують українську команду. Коли диктор по стадіону сказав, що серед нас є українська команда, усі вболівальники піднялися, і стоячи почали нам аплодувати. Вони підтримували нашу збірну як свою, всіх дівчат по трасі, мене.

Я це все чула, і це для мене справді нові враження. Коли стільки людей за тебе вболівають – це нові емоції, новий кураж. Чесно кажучи, перші два кола я бігла саме на цій хвилі куражу.

Можливо, через це десь трохи перебрала на першому колі, але все одно мені це принесло дуже велике задоволення. Хочу сказати, що під час гони була дуже слизька траса з екстремальними поворотами. Така траса мені підходить, адже я люблю ризикувати. Раніше на змаганнях завжди ризикувала, падала, але вставала і продовжувала ризикувати.

Але в Гохфільцені після першого спуску йде крутий поворот, і я ледве не вилетіла на асфальт, дуже злякалася. Після цього почала пригальмовувати на спусках, за що мені було досить соромно.

І ось перед самим фінішем, я подумала, що ну все, гонка майже завершена, можна ризикнути. І на останньому спуску я впала, втратила чимало дорогоцінних секунд.

Зла на себе за це, але все одно продовжу ризикувати, адже прагну проходити спуски якнайкраще у наступних гонках на будь-якій трасі. Спробую зробити це своєю перевагою», – розповіла Меркушина.

Олександра Меркушина зайняла 72 місце у спринті, але за показником швидкості стрільби увійшла до ТОП-3.