Чоловічий спринт відкрив програму гонок у рамках третього етапу Кубка світу з біатлону сезону-2022/23, який приймає французький Ансі.

Склад чоловічої збірної України не змінився порівняно з попереднім етапом в австрійському Хохфільцені, але спринт у Франції через проблеми зі здоров’ям пропустив Тарас Лесюк. Це вже друга гонка поспіль, у якій наш спортсмен не бере участі з цієї причини.

Перший день змагання в Ансі став успішним для «синьо-жовтих» – двоє біатлоністів потрапили до залікової зони (ТОП-40) – Артем Пріма посів 18-е місце, а Антон Дученко став 28-м. Стартувати в персьюті також отримав право Богдан Цимбал, який розташувався на 44-й позиції.

Своїми враженнями про старт та результат спринту в Ансі поділився тренер чоловічої збірної України Юрай Санітра.

Про відсутність Тараса Лесюка

«У Тараса знову зранку повернулися проблеми зі здоров’ям, тому ми на перспективу вирішили в команді, що краще йому в цих умовах не стартувати. Зараз він проходить фазу відновлення, щоб надалі був на 100% здоровий. Бо вже у Хохфільцені я бачив, що він у естафеті не біг так, як міг».

Про результати українців у спринті

«Всі зробили все, що було можливо. Дуже високо оціню результат Артема Прими: впорався що зі стрільбою, що з важкими умовами на трасі. Важко було боротися з норвежцями, шведами й французами, які показали інший рівень за всіма параметрами.

Думаю, й Антон Дудченко міг би трохи інший результат показати, але в нього після першого кола почали сильно боліти надкісниці. Так сильно, що практично два кола він пробіг лише на руках. Не знаю, чому так: треба знайти причину. Цей момент дуже вплинув на його швидкість на трасі. Тому його час не відповідає реальному фізичному стану. Думаю, що зі стрільбою, яку він показав, закривши всі мішені, якби був у нормальному стані, також був би на високій позиції.

Богдан Цимбал на цей час показує його максимальний рівень. Зараз трохи фізично не почувається так, як треба.

Щодо Мандзина, треба дивитися на умови, які були в кінці [коли він вийшов на трасу]. Тому я задоволений його виступом. Знову боровся. Якби на одне штрафне коло менше, міг би боротися за гонку переслідування».

Про покращення стрільби

«Загалом у всіх була хороша стрільба. Тут стрільбище приходиться по спуску, не було вітру, тому й такі результати. Думаю, вони добре впоралися що з темпом, що з умовами, які були».

Про погодні умови гонки

«Цей етап специфічний не лише через профіль траси, а й через погоду, яка була не найкраща для біатлону. Була велика різниця від старту до кінця. Десь після першої групи почався сильний дощ, траса була вже розбита, була вода на трасі. І в кінці, в четвертій групі, в якій стартував Мандзин, на стрільбищі був туман, і багато спортсменів робили помилки, особливо на стрільбі стоячи».