Президент української Федерації біатлону Іван Крулько прокоментував ситуацію з досвідченою Оленою Білосюк, для якої відкриття сезону-2023/24 відбудеться на Кубку IBU.

«Так, Олена буде виступати на Кубку IBU. Вона увесь підготовчий період тренувалась з чоловічою командою В, це був її вибір. Вона буде стартувати на Кубку IBU і передавати свій неймовірний досвід молоді, яка там теж виступатиме.

Хочу сказати, що на Кубку IBU, окрім Олени Білосюк, всі інші це будуть молоді спортсменки, юніори ще. Такі як Олександра Меркушина, сестри Городні, тому, мені здається, досвід Олени буде дуже важливий для них.

Але, якщо ми будемо бачити, що Олена по своїм функціональним даним буде показувати кращі результати ніж збірники, які потрапили в команду А, то, звичайно, тренери можуть прийняти рішення і залучати Олену до виступів за основну збірну. Вона ще може принести користь нашій команді.

Проте давайте будемо відвертими, якщо ми робимо ставку на омолодження команди до Олімпіади 2026 року, то ми маємо відповідним чином і діяти. Вперше чергу, максимальний міжнародний досвід мають отримати ті спортсмени, які до 2026 року будуть активно виступати.

А якщо ми будемо дивитись на того, хто був колись, навіть якщо це олімпійський чемпіон, ми зміну поколінь ніколи не пройдемо. Це потрібно було робити вже давно, але так вийшло, що доводиться це робити за моєї каденції», — зазначив Крулько.