Південноафриканський бігун-паралімпієць Оскар Пісторіус умовно-достроково звільнений після дев’яти років у в’язниці. Термін Пісторіус відбував за вбивство своєї дівчини Ріви Стенкамп на День Святого Валентина у 2013 році. Відомі спортсмени також іноді порушують закон.

Колишній паралімпійський і олімпійський спортсмен Оскар Пісторіус вийшов на свободу 5 січня, повідомляє The Guardian. Після скоєного у 2013 році вбивства його відправили за ґрати, але у 2014 році відпустили під домашній арешт. Через декілька місяців Вищий апеляційний суд скасував постанову судді нижчої інстанції та визнав Пісторіуса винним у вбивстві, стверджуючи, що він мав передбачити можливість вбити когось, коли стріляв.

У 2016 році Пісторіуса засудили до шести років позбавлення волі, що менше половини 15-річного терміну, який вимагала прокуратура. У 2017 році Верховний суд ПАР постановив, що вирок був вражаюче м’яким і підвищив його до 15 років без урахування вже відбутого терміну.

Пісторіус відбув половину призначенного вироку. Тож за законами ПАР отримав право на умовно-дострокове звільнення.

«Департамент виправних служб може підтвердити, що Оскар Пісторіус умовно-достроково звільнений, фактично з 5 січня 2024 року. Він був допущений до системи громадських виправних закладів і зараз перебуває вдома», — йдеться в заяві департаменту пенітенціарної служби ПАР.

До кінця терміну покарання в 2029 році Пісторіус перебуватиме під наглядом. Йому буде заборонено вживати алкоголь. Також спортсмен повинен відвідувати програми з гендерного насильства та управління гнівом.

Вбивство Ріви Стенкамп

Трагедія сталась у 2013 році на День Святого Валентина. 29-річна модель Ріва Стенкамп перебувала у будинку Оскара Пісторіуса. Дівчина отримала чотири вогнепальні поранення. Пісторіус стверджував, що сприйняв свою подругу за грабіжника.