Олімпійська чемпіонка та чемпіонка світу з Тернопільщини Олена Білосюк (Підгрушна), найімовірніше, не проведе жодної гонки на міжнародних турнірах у сезоні 2023/24. Про це біатлоністка повідомила в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт.

Білосюк мала розпочати сезон на рівні змагань Кубка IBU, однак не пробігла жодної гонки. Зокрема, біатлоністка планувала свою участь перед спринтом на третьому етапі у норвезькому Шушені, але не виступила через проблеми з колінами.

Через проблеми з колінами біатлоністка не взяла участі й у чемпіонаті України, що відбувся у Сянках. А тепер припускає, що для неї сезон 2023/24 може закінчитися, не розпочавшись.

Що сказала Олена Білосюк про стан здоров’я?

За словами Білосюк, проблеми з колінами потребують операції. Біатлоністка відзначила, що ще не ухвалила остаточного рішення щодо цього, однак з врахуванням реабілітаційного періоду після операції вона може й не повернутися до кінця сезону 2023/24.

“Дізналася, що за рекомендацією лікаря потребую операції. Ще думаю, неготова до цього. У нас зима коротка, я вже пропустила пів сезону. Поки реабілітація, то мало шансів, що я буду помічена [на якихось змаганнях]. Травма? Обидва коліна”, — сказала біатлоністка.

“Звісно, я намагатимуся якомога скоріше пройти реабілітацію, щоб бодай виступити на [березневому] чемпіонаті України. Але про міжнародні змагання, гадаю, не йдеться”, — додала Білосюк.

Останній міжнародний старт Олени Білосюк датований 18 березня. Тоді на етапі Кубка світу в Голменколлені вона посіла 57-ме місце в спринті.

Після зміни тренерського штабу Білосюк потрапила під “вектор омолодження складу”, який організував Микола Зоц. Через це біатлоністка не увійшла до складу збірної України й на літній чемпіонат світу.

Олена Білосюк: що відомо

36-річна біатлоністка збірної України. Олімпійська чемпіонка 2014 року в жіночій естафеті.

Білосюк — чемпіонка світу 2013 року в спринті. Шестиразова медалістка світової першості (дві нагороди — в особистих стартах).

Дебют Білосюк на рівні Кубка світу відбувся в березні 2007 року. Відтоді українка двічі завершувала сезон у топ-10 загального заліку: на сьомій (2016) та восьмій (2013) сходинках.