Восени 2023 року з Евертона, у складі виступає Віталій Миколенко, було знято 10 очок за порушення правил прибутковості та сталого розвитку англійської Прем’єр-ліги (PSR).

А вже скоро мерсисайдці разом з Ноттінгем Форест дізнаються, чи оштрафують їх вдруге, повідомляє The Athletic.

За інформацією джерела, обидва клуби очікують, що їх визнають винними у порушнні PSR, згідно з яким команди можуть втратити максимум 35 мільйонів фунтів за сезон протягом трирічного звітного циклу, тобто не більше 105 млн.

Зазначається, що Евертон та Ноттінгем можуть бути оштрафовані або позбавлені очок, проте обидва клуби вже підготували пом’якшувальні обставини і, як очікується, будуть рішуче відстоювати свою позицію.

Причини, за якими ці клуби опинилися у зоні ризику наступні:

  • Ноттінгем витратив близько 250 млн на трансфери після підвищення до АПЛ;
  • Евертон страждає від фінансових проблем власника Фархада Мошірі, а також будівництва нового стадіону вартістю 760 млн.

Щодо аргументів у свій захист, Форест використає продаж Бреннана Джонсона до Тоттенгема влітку 2023-го за 47.5 млн, а Евертон – як і в апеляції після штрафу у 10 очок – вкаже на витрати, пов’язані з проектом нового стадіону.

За інформацією джерела, АПЛ визначила 24 травня 2024 року як кінцеву дату для подачі апеляції, що підвищує ймовірність того, що клуби завершать сезон 19 травня, не знаючи свого остаточного місця в лізі або навіть того, в якому дивізіоні вони гратимуть у наступній кампанії.