Суд у Римі посмертно зняв з аргентинського футболіста Дієго Марадони звинувачення в ухиленні від сплати податків.

“Суд Італії зняв з покійної легенди аргентинського футболу Дієго Марадони звинувачення у несплаті податків, завершивши 30-річну судову тяганину між ексфорвардом “Наполі” та податковими органами”, – йдеться у повідомленні.

Як пояснили у виданні, Марадону звинуватили у тому, що він нібито використовував проксі-компанії у Ліхтенштейні, щоб ухилитися від податкових зборів під час отримання платежів від клубу “Наполі” за його особисті права на зображення.

“Все закінчилося, і я можу чітко заявити без сумнівів, що мені заперечать, що Марадона ніколи не ухилявся від сплати податків”, – прокоментував його адвокат Анджело Пізані.

За словами адвоката, це рішення стало кінцем 30-річних переслідувань, яких зазнав футболіст. Окрім того, Пізані запевнив, що спадкоємці Марадони тепер можуть вимагати компенсації збитків.

Довідка

Розслідування щодо Дієго Марадони розпочалося у 1990-х роках. Футболіста звинуватили в тому, що він нібито використовував довірені компанії у Ліхтенштейні з метою уникнення податків при отриманні виплат від клубу “Наполі” з 1985 по 1990 рік. Йому висунули звинувачення, а також зобов’язали виплатити €37 млн та конфіскували деякі особисті речі.

Аргентинський футболіст певний час не міг повернутись до Італії, оскільки там йому загрожував арешт. У 2013 році було ухвалено рішення припинити судове переслідування футболіста, проте податкова відмовлялася списувати заборгованість. 2021-го суд також ухвалив рішення про відсутність доказів щодо несплати податків.

Дієго Марадона помер 25 листопада 2020-го на 61-му році життя.