На початку поточного року Україна за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів повернула з російського полону 230 військових та цивільних. Це найбільший обмін за час повномасштабного вторгнення.

Серед тих, хто повернувся додому, – баскетболіст Борис Завацький.

Він відомий передусім виступами в харківській аматорській баскетбольній лізі, але має досягнення і в професійному баскетболі. Борис Завацький на початку 2000-х грав у Вищій лізі за харківський «Політехнік», а 1999 року був чемпіоном України з баскетболу 3х3.

Борис пішов добровольцем на війну в 2015 році і звільнився наприкінці 2021 року, але з початком повномасштабного вторгнення одразу пішов у військкомат. Він воював у складі 92-ї окремої механізованої бригади імені кошового отамана Івана Сірка, а 25 березня 2022 року в Харківській області біля села Вільхівка зник під час виконання бойового завдання, потрапивши в засідку. Далі було майже 2 роки полону і довгоочікуване повернення на рідну землю.

Його дружина Юлія розповіла, що з Бориса знущалися в полоні: «Зараз, одразу після обміну, він рветься назад йти захищати Україну».