Капітан збірної України з біатлону Дмитро Підручний, який напередодні взяв участь у змішаній естафеті на чемпіонаті світу у чеському Нове-Мєсто, поділився враженнями від гонки.

— Дмитре, погодні умови сьогодні були не найкращі, як вони повпливали на твій результат?

— Так, як і на результати інших суперників. Як ми бачимо, погода жахлива: дощ, траса дуже сильно розбита. На стадіоні це не так сильно видно, бо організатори тут посипали селітрою, то вона не так сильно розбивається. А от на решті частин траси, особливо зі спусків, траса у дуже жахливому стані. Це забирає сили, і ти мусиш прикладати певні зусилля щоб навіть просто з того спуску з’їхати, встояти і не влетіти в тій каші кудись в сторону. Звичайно, що траса дуже важка за таких погодних умов, і на стрільбі це відчутно. Вітер змінюється досить часто, прапорці на стрільбищі дуже мокрі і по них важко орієнтуватися, тому що вітер їх так не підіймає, як сухі.

— Цього сезону ще таких умов не було?

— Ну, це одні з найгірших умов.

— Пригадуєте, коли ще була така погода під час змагань?

— Майже таке кожного року у Оберхофі, за винятком минулого року. А цього року таких умов ще не було.

— Наскільки ти задоволений своєю стрільбою, скільки б собі поставив за роботу на вогневому рубежі?

— Вважаю, що стрільба вдалася: це добре, коли один промах, хоча я його відмічаю, як попадання — не знаю, чому він не закрився. Думаю, трохи габарит не пройшов, тому що відмітив цей постріл як хороший, як і всі решта. Вважаю, що зі стрільбою я справився за таких погодних умов. Бачимо, що багато штрафних кіл є, як на стрільбі лежачи так і стоячи.

— На останньому колі ти працював з бельгійцем і канадцем, вони попереду десь були. Як там розвивалася ваша боротьба на трасі, бо ми не все бачили?

— Я вийшов — не знаю скільки там було часу — за австрійцем та бельгійцем, думаю на тій же відстані і залишився. Працював на максимумі на кожному колі. Добре що попалися сильні суперники з першого кола. На другому також з Понсілуомою старався проїхати максимально скільки міг, та, на жаль, до підходу до рубежу я трохи відстав від нього, бо він задавав досить великий темп для мене.

— Як тобі атмосфера тут?

— Ну тут завжди атмосфера дуже хороша, багато вболівальників, все радує, приємно змагатися в такий атмосфері. Але шкода, що зараз тут мало наших вболівальників, зазвичай їх тут багато, їх чути і видно по прапорах. На жаль їх тут за причин, про які ми знаємо, немає.

Нагадаємо, що збірна України посіла сьоме місце в змішаній естафеті на ЧС-2024.

Повний розклад змагань на чемпіонаті світу з біатлону-2024 у Нове-Мєсто доступний за цим посиланням.