Анна Кривонос стартує на чемпіонаті світу-2024 з біатлону з індивідуальної гонки, яка запланована на завтра, 13 лютого. Заміну в складі жіночої збірної України анонсував старший тренер команди Микола Зоц.

Досі 26-річна Кривонос залишалася поза заявкою класичної змішаної естафети та жіночого спринту, й відтак не могла відібратися до переслідування в неділю, 11 лютого. Найкращий результат у персьюті серед «синьо-жовтих» продемонструвала Христина Дмитренко — 26-те місце.

Найімовірніше, Кривонос замінить у заявці індивідуальної гонки Ірину Петренко. Зоц пояснив, що 31-річна біатлоністка перебувала в неоптимальних кондиціях під час гонки переслідування.

«У Петренко окістя позводило, з ногами проблеми є. І глянцю немає, де в неї зазвичай ця проблема. Треба буде дивитися», — пояснив старший тренер.

За інформацією Суспільне Спорт, у складі України може відбутися і друга заміна. Під питанням залишається участь в індивідуальній гонці цьогорічної дебютантки чемпіонатів світу Христини Дмитренко. До змагань ЧС-2024 зі складу України також не залучалася Любов Кип’яченкова.

Для Кривонос «індивідуалка» в Нове-Мєсто стане другим у кар’єрі стартом на рівні чемпіонатів світу. У 2023 році в Обергофі українка брала участь саме в індивідуальній гонці та посіла тоді 85-ту сходинку.

Кривонос повернулася до складу основної збірної України напередодні світової першості — на етапі Кубка світу в Антгольці, де посіла 76-те місце короткої індивідуальної гонки. Після хвороби українка розпочинала 2024 рік на етапах Кубка IBU та двічі фінішувала в топ-10 італійського Ріднау: п’яте місце — у масстарті-60, дев’яте — у спринті.

Жіноча індивідуальна гонка ЧС-2024 стане єдиною в розкладі змагального дня вівторка, 13 лютого. Початок змагань — о 18:10 за київським часом.

Чемпіонат світу з біатлону: що відомо?

  • Найкращий результат українок в особистих стартах ЧС-2024 — 12-те місце Христини Дмитренко у спринті.
  • Прийдешня «індивідуалка» може стати четвертим поспіль стартом ЧС-2024 для Юлії Джими. Крім спринту та персьюту, лідерка збірної брала участь у класичній змішаній естафеті, де Україна фінішувала сьомою.