Біатлоніст збірної України Дмитро Підручний посів 23-тє місце в гонці переслідування ЧС-2024 у чеському Нове-Мєсто. З трьома хибами він втратив дві позиції, стартувавши 21-м за підсумками спринту.

До останньої стрільби лідер збірної України претендував на місце у топ-20, але не закрив дві мішені на «стійці» і мав одну хибу на стрільбі лежачи. Головний тренер збірної України Юрай Санітра розповів, що Підручний завершував гонку із проблемою в спині.

За перший тиждень чемпіонату світу персьют став вже третьою гонкою Підручного. Окрім фінішу в топ-25 спринту й гонки переслідування, Дмитро також брав участь у класичній змішаній естафеті, де «синьо-жовті» посіли сьоме місце.

Про враження від переслідування, стан спини та підсумки першої половини світової першості Підручний після гонки розповів у ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт.

Про гонку переслідування

«Щось вдалося, щось — ні. Частково вдалася стрільба, але дві хиби на «стійці» були зайвими. Трішки був сильний вітер у момент стрільби, не допрацював десь із цими двома пострілами. Шкода, можна було боротися за вищі позиції.

Наскільки я помітив, у момент останнього пострілу лежачи подув вітер — його здуло. На жаль, я вже не встиг відреагувати на цей вітер, і габарит не закрився. Хоча думав, що буде чітке влучання, як і попереднім пострілом».

Як працював на дистанції в персьюті

«Дуже класно рухалися лижі, сервісу подяка. Намагався боротися з ким міг у групі, особливо перших три кола взагалі вдавалося».

«На четвертому мені вже трішки не вистачало сил — відчувається, що був пропуск. На три кола мене вистачає, а на четвертому вже важко було боротися і триматися за суперників. Намагався йти своїм темпом, а останнє коло вже доїжджав: бачив, що нікого не міг наздогнати, а позаду розрив від Фака та Антона [Дудченка}, тож просто їхав і контролював дистанцію, щоб дістатися фінішу та не підпустити їх».

Про проблему зі спиною

«На четвертому колі почав її відчувати. Довелося знизити темп, не міг його тримати. Це такі проблеми — нюанси моєї техніки пересування на лижах, [коли] йде велике навантаження на спину. І не завжди виходить їх виправити з року в рік».

«За хорошого фізичного стану вдається уникнути цих проблем. Але коли стан через пропуск [початку сезону] в мене не найкращий, доводиться по трасі терпіти. А спина — перше слабке місце, яке вилітає з обойми. Іноді це бувають руки, іноді — ноги, іноді все одразу, але розпочинається зі спини».

Про погодні умови під час персьюту

«Вітер почав дути наприкінці пристрілки. Я бачив, що він дув, але вже закінчив пристрілку і під час гонки намагався реагувати відповідно до того, як він дме.

Все було нормально, крім останнього пострілу, коли був сильний порив вітру. На жаль, не встиг нічого зробити. Але погодні умови були важкими на стрільбищі, з вітром було дуже важко працювати, особливо стоячи».

Які висновки зробив після першої половини ЧС-2024

«Важко оцінювати ці старти. Не можу сказати, що повністю задоволений ними — у кожному старті можна було краще відпрацювати та поборотися за вищі місця. Загалом вважаю результати задовільними. Оцінка? Три з плюсом, чотири з мінусом».

Дмитро Підручний на чемпіонаті світу-2024: всі результати

  • Змішана естафета: 7-ме місце
  • Спринт: 21-ше місце
  • Гонка переслідування: 23-тє місце.

Що відомо?

  • 14 позицій у персьюті надолужив Антон Дудченко, що закрив усі 20 мішеней та фінішував на 25-й сходинці.
  • Дмитро Підручний — чемпіон світу 2019 року в гонці переслідування, коли стартував із четвертого місця за підсумками спринту.
  • Програма ЧС-2024 продовжиться у вівторок, 13 лютого, індивідуальною гонкою серед жінок.

Повний розклад змагань на чемпіонаті світу з біатлону-2024 у Нове-Мєсто доступний за цим посиланням.