Колишній форвард національної збірної України з футболу Іван Гецко в ексклюзивному інтерв’ю для Sportnews.com.ua розповів про свої очікування від другого матчу між «Марселем» та «Шахтарем» в 1/16 фіналу Ліги Європи, у якому вирішиться доля путівки до наступного раунду турніру.

– Ніяких перепон у тому, щоб пройти «Марсель» за сумою двох матчів, для «Шахтаря» я не бачу, – випереджаючи питання щодо фаворита у грі-відповіді на «Велодромі», розпочав бесіду Іван Михайлович. – Те, як функціонально готова команда Марино Пушича, судячи по першій грі, мені сподобалося.

– То, можливо, вже варто забувати про так званий «весняний футбол», яким у нашому футболі деякі тренери часто виправдовувалися за невдалі результати після зимової перерви? Вже команди давно не на колгоспних полях готуються, а в Туреччині чи Іспанії?

– Ця проблема є. Тут мова скоріше не про умови підготовки, а тривалу ігрову паузу. Немає офіційних ігор.

Повторюся, по грі в Гамбурзі, гравці «Шахтаря» не виглядали сирими. Команда дуже гідно зіграла проти Марселя, який на відміну від «гірників» у своєму чемпіонаті зіграв вже п’ять чи шість турів після Нового року.

– В четвер «Шахтарю» точно не допоможе Валерій Бондар. Наскільки суттєвою є ця втрата для донеччан?

– Те, що Валерій перебрав жовтих карток — це проблема, звісно. Однак, у «Шахтаря» є досвідчений Ярослав Ракіцький, який цілком може його достойно замінити.

І взагалі, в цій команді я не бачу незамінних гравців. Немає такого гравця, який би виділявся на загальному фоні, тобто, я б не хотів нікого виокремлювати. Мені дуже сподобалося, як «Шахтар» діяв командно у першому матчі.

– У «Шахтаря» взимку майже ніхто не пішов, не рахуючи не зовсім зрозумілий демарш нападника Богдана В’юнника. Не вдалося «гірникам» і продати Георгія Судакова, який дуже блідо зіграв у першому матчі.

– На тлі всіх цих новин і чуток, що його можуть продати за 100 мільйонів, у Георгія міг спрацювати інстинкт самозбереження. Тобто, в якихось епізодах, можливо, він грав не зовсім так, як треба. Десь ногу прибирав, аби травму не отримати.

Але Судаков гравець високо рівня, одна з головних бойових одиниць «Шахтаря». Має виправитися в Марселі.

– Напередодні керівництво «Марселя» змінило головного тренера команди, відправивши у відставку легенду італійського «Мілана» Дженнаро Гаттузо. Така шокова терапія допоможе провансальцям?

– Відверто кажучи, не хотілося б щоб так було. Саме в четвер.

Дійсно, часто так буває, що перші ігри при новому тренері команда дуже старається, викладається та перемагає.

Але якщо Гаттузо звільнили в найгарячішу фазу сезону – тут і матч в Лізі Європи, і в національному чемпіонаті треба перемагати, боротися за місця в єврокубках – то не все там добре в них у колективі значить.

– Як гадаєте, з яким рахунком завершиться гра у Марселі?

– Мій прогноз – мінімальна перемога «Шахтаря» з рахунком 1:0.