Збірна України візьме участь у чемпіонаті світу з парабіатлону, що триватиме з 6 до 10 березня у канадському Принс-Джорджі. У цьому ж місті згодом відбудеться завершальний етап Кубка світу з парабіатлону й лижних перегонів (13–17 березня).

До програми чемпіонату світу ввійшли змагання чотирьох типів: спринт, індивідуальна гонка, спринт-персьют (дебютує на цій світовій першості), а також змішаний командний спринт. Медалі розігруватимуть серед спортсменів трьох категорій: з ураженнями опорно-рухового апарату — сидячи й стоячи — та з порушеннями зору.

У Канаді українську команду представлять 24 спортсмени та вісім гайдів, або лідерів, які супроводжують атлетів з порушеннями зору.

Склад збірної України на ЧС-2024 з парабіатлону (+ Кубок світу)

Спортсмени з порушенням зору

Чоловіки: Олександр Казік (+ гайд Сергій Кучерявий), Анатолій Ковалевський (+ Олександр Мукшин), Ігор Кравчук (+ Андрій Доценко), Максим Мурашковський (+ Віталій Труш), Ярослав Решетинський (+ Дмитро Драгун), Дмитро Суярко (+ Олександр Ніконович)

Жінки: Ілона Варковець (+ Костянтин Яременко), Наталія Ткаченко (+ Іван Марчишак)

Спортсмени в категорії сидячи

Чоловіки: Олександр Алексик, Василь Кравчук, Тарас Радь, Володимир Черниш, Андрій Євтушенко, Григорій Шимко

Спортсмени в категорії стоячи

Чоловіки: Григорій Вовчинський, Серафим Драгун, Сергій Романюк, Дмитро Середа, Назар Шевчик

Жінки: Ірина Буй, Юлія Батенкова-Бауман, Богдана Конашук, Олександра Кононова, Людмила Ляшенко

З якими результатами Україна підходить до чемпіонату світу

  • На чемпіонаті світу-2023 у шведському Естерсунді українці завоювали 15 медалей у біатлоні: по п’ять золотих, срібних і бронзових.
  • Найтитулованішим спортсменом серед української команди тоді став Олександр Казік, який виборов три «золота» (у спринті та індивідуальних гонках на середню й довгу дистанції). Єдину перемогу серед жінок здобула Людмила Ляшенко (в «індивідуалці» на 10 км).
  • На шляху до світової першості-2024 українці взяли участь у єдиному етапі Кубка світу, на якому цього сезону проводили змагання з парабіатлону. В італійському Мартелі «синьо-жовті» мали 23 нагороди. Лідером серед чоловіків знову став Казік (три «золота»), а серед жінок — Ляшенко (одне «золото», два «срібла»).

Розклад змагань

  • середа, 6 березня. 20:00 — спринт;
  • четвер, 7 березня. 20:00 — індивідуальна гонка;
  • субота, 9 березня. 20:00 — спринт-персьют;
  • неділя, 10 березня. 20:00 — командний спринт (мікст).