Чемпіонат світу-2024 з парабіатлону, що триває в канадському Принс-Джорджі, дійшов екватору. Після змагань у спринті на турнірі розіграли медалі в індивідуальних гонках. Спортсмени виступили в трьох класах: сидячи, стоячи та з порушенням зору.

Упродовж другого дня українці завоювали ще шість медалей: два «золота», одне «срібла» та три «бронзи». Загалом у доробку «синьо-жовтих» на цій світовій першості — вже 11 нагород: чотири золоті, три срібні та чотири бронзові.

Як виступили українці

Україна мала двох призерів у класі стоячи. У другій гонці поспіль чемпіонкою світу в цій категорії стала Людмила Ляшенко. Українка перемогла з результатом 39:25.9 хв з однією хибою на третій стрільбі та відривом 57.5 с від найближчої переслідувачки, китаянки Чжао Чжіцін.

У чоловічій категорії «бронзу» виборов Григорій Вовчинський, для якого це стало першою медаллю цьогорічного чемпіонату світу. Українець фінішував з часом 37:01.7 хв і хибою на другій стрільбі, поступившись на хвилину чемпіонові, канадцю Марку Арендзу.

Клас сидячи приніс Україні ще одне «золото». Тарас Радь, який був другим у спринті, цього разу піднявся на найвищу сходинку з результатом 37:58.7 хв. Переможець продемонстрував чисту стрільбу й на 42.4 секунди випередив китайця Лю Ментао, який фінішував другим.

Одразу три нагороди завоювали українські біатлоністи з порушеннями зору. Удруге на цьому чемпіонаті до трійки призерів увійшли Ярослав Решетинський і Олександр Казік. У змаганнях чоловіків Решетинський виборов «срібло» в парі з гайдом Дмитром Драгуном. З чистою стрільбою Ярослав показав час 37:11.5 хв, на дві хвилини відставши від переможця, француза Антоні Шалансона. Казік фінішував третім разом із лідером Сергієм Кучерявим: 37:55.2 хв з двома хибами.

Першу жіночу нагороду в цьому класі здобула Наталія Ткаченко. З допомогою гайда Івана Марчишака українка стала бронзовою медалісткою, подолавши дистанцію за 46:34.3 хв з трьома промахами. Від чемпіонки, німкені Лінн Кацмаєр, її відділили чотири хвилини.

Усі медалі України на ЧС-2024 з парабіатлону після двох днів

«Золото»: Людмила Ляшенко (клас стоячи, спринт + індивідуальна гонка), Тарас Радь (клас сидячи, індивідуальна гонка), Олександр Казік (клас спортсменів з порушенням зору, спринт — з гайдом Сергієм Кучерявим)

«Срібло»: Тарас Радь (клас сидячи, спринт), Сергій Романюк (клас стоячи, спринт), Ярослав Решетинський (з порушенням зору, індивідуальна гонка — з гайдом Дмитром Драгуном)

«Бронза»: Григорій Вовчинський (клас стоячи, індивідуальна гонка), Ярослав Решетинський (з порушенням зору, спринт — з гайдом Дмитром Драгуном), Олександр Казік (з порушенням зору, індивідуальна гонка — з гайдом Сергієм Кучерявим), Наталія Ткаченко (з порушенням зору, індивідуальна гонка — з гайдом Іваном Марчишаком).

Розклад змагань

  • субота, 9 березня. 20:00 — спринт-персьют;
  • неділя, 10 березня. 20:00 — командний спринт (мікст).