На чемпіонаті світу-2024 з парабіатлону, що триває в канадському Принс-Джорджі, завершилися особисті гонки. Фінальною дисципліною став спринт-персьют, у якому вперше розігрували медалі на рівні чемпіонату світу. Традиційно спортсмени виступили в трьох класах: сидячи, стоячи та з порушенням зору. Змагання складалися з двох частин: спринту й гонки переслідування, в якій стартові позиції учасників залежали від результатів у першому раунді.

За третій день змагань українці завоювали сім медалей: по три «золота» й «срібла» та одну «бронзи». Загалом у доробку «синьо-жовтих» на цій світовій першості — 18 нагород: сім золотих, шість срібних та п’ять бронзових.

Як виступили українці

У класі стоячи представницям України вдалося зайняти весь п’єдестал у жіночій категорії. Першою в історії чемпіонкою світу зі спринт-персьюту в цьому класі стала Богдана Конашук. Біатлоністка була другою у спринті, проте з чистою стрільбою фінішувала першою в персьюті з часом 12:26.5 хвилини.

На 15.3 секунди пізніше виступ завершила переможниця двох попередніх гонок Людмила Ляшенко, якій вдалося піднятися з шостої позиції у спринті. Без жодної хиби вона показала час 12:41.9 хв.

Трійку призерок замкнула ще одна українка — Олександра Кононова, яка була лідеркою після стартового раунду, проте з трьома хибами в гонці переслідування опустилася на третю сходинку — 13:37.1 хв.

У чоловічій категорії срібним призером став Сергій Романюк. Він також посідав чільну сходинку в спринті, але в персьюті припустився двох хиб на першій стрільбі й у підсумку фінішував другим з часом 11:48.3 хв. Українець програв майже півхвилини переможцеві, канадцю Марку Арендзу.

П’єдестал у змаганнях спортсменів з порушенням зору знову розділили Олександр Казік і Ярослав Решетинський, хоча були поза топ-3 у кваліфікаційній гонці. Обидва безпомилково пройшли стрільбу в персьюті.

Казік удруге на цьому турнірі завоював титул чемпіона світу. Разом із гайдом Сергієм Кучерявим він фінішував із часом 10:58.3 хвилини, вигравши 51.1 с у свого партнера по команді Решетинського. Ярослав у парі з Дмитром Драгуном піднявся з п’ятого місця на друге, показавши результат 11:49.4 хв.

Ще одне «золото» українській збірній приніс Тарас Радь, для якого ця перемога стада вже другою на цьому чемпіонаті світу. У класі сидячи біатлоніст посів друге місце у спринтерській частині змагань, а в персьюті вийшов на «золоту» позицію. З чистою стрільбою Радь завершив гонку з часом 11:11.8 хв і відривом у понад хвилину в найближчого переслідувача, казахстанця Єрбола Хамітова.

Усі медалі України на ЧС-2024 з парабіатлону за підсумком особистих змагань

«Золото»: Людмила Ляшенко (клас стоячи, спринт + індивідуальна гонка), Богдана Конашук (клас стоячи, спринт-персьют), Тарас Радь (клас сидячи, індивідуальна гонка + спринт-персьют), Олександр Казік (клас спортсменів з порушенням зору, спринт + спринт-персьют — з гайдом Сергієм Кучерявим)

«Срібло»: Сергій Романюк (клас стоячи, спринт + спринт-персьют), Людмила Ляшенко (клас стоячи, спринт-персьют), Тарас Радь (клас сидячи, спринт), Ярослав Решетинський (з порушенням зору, індивідуальна гонка + спринт-персьют — з гайдом Дмитром Драгуном)

«Бронза»: Григорій Вовчинський (клас стоячи, індивідуальна гонка), Олександра Кононова (клас стоячи, спринт-персьют), Ярослав Решетинський (з порушенням зору, спринт — з гайдом Дмитром Драгуном), Олександр Казік (з порушенням зору, індивідуальна гонка — з гайдом Сергієм Кучерявим), Наталія Ткаченко (з порушенням зору, індивідуальна гонка — з гайдом Іваном Марчишаком).

Топмедалісти України в особистих гонках: топ-5

За підсумком особистих виступів лідерами збірної України на цьому чемпіонаті світу є Людмила Ляшенко й Тарас Радь, які мають по три нагороди: два «золота» й одне «срібло».

1. Людмила Ляшенко — 2+1+0 (3)
1. Тарас Радь — 2+1+0 (3)
3. Олександр Казік — 2+0+1 (3)
4. Богдана Конашук — 1+0+0 (1)
5. Ярослав Решетинський — 0+2+1 (3)

Розклад змагань

  • неділя, 10 березня. 20:00 — командний спринт (мікст).